Volební účast v procentech ukázala, že zejména v menších obcích nebylo pro občany problémem dostavit se k volebním urnám. Větší města měla účast kolem třiceti procent. Sokolov měl volební účast 29,77 procenta. Horší v účasti už byla jen specifická obec Rovná.

„Pro mě osobně není účast malá. Musíme si uvědomit, že reálný počet voličů je mnohem menší a ten se k volbám dostavil,“ řekl starosta Rovné Jaroslav Janda. Jak dále vysvětlil, v obci mají hlášen trvalý pobyt občané, kteří se zde třeba dva roky nezdržují a pobyt si nezměnili. V sousedním Sokolově dorazila k urnám třetina voličů. „Situace je špatná. Občané mají asi pocit, že nic nezmění, a k volbám proto nejdou. Je třeba si však uvědomit, že ve větších městech, jako jsme my, je situace podobná,“ řekl lídr ČSSD Zdeněk Berka.

Nejmenší město v České republice, horská Přebuz, se chlubí volební účastí 91,55 procenta. Žije zde 77 trvale hlášených osob včetně dětí. „Lidé u nás chtějí chodit k volbám. Není to nic nového, přijdou pokaždé, když se volí,“ tvrdí účetní zdejšího městského úřadu. A proč přišlo mnoho voličů v Bublavě? Na to má jednoznačnou odpověď Igor Jirsík, lídr strany Bublava pro obyvatele. „Svědčí to o tom, koho lidé v obci chtěli volit. Nebyla jim lhostejná situace, kdy se zde trvale přihlašovali noví lidé,“ řekl Jirsík. Jak dále pokračoval, přišli i ti voliči, co jindy nechodí. „Spojili se pro dobro obce,“ dodal Jirsík. Volební účast na Sokolovsku se dostala na 39,48 procenta, v Karlovarském kraji na 41,79 a v republice 48,50 procent.