A to i přesto, že původně se tam počítalo s parkovištěm. Město však cítí jakýsi dluh vůči základní škole v Rokycanově ulici, a proto jí na místě bývalých kurtů nechá postavit zmíněné hřiště. Mělo by být hotové nákladem zhruba dva miliony korun koncem dubna příštího roku. „Je to nejstarší školav Sokolově, která má bohužel nejhorší podmínky pro volné aktivity dětí při tělocviku,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka.

Město proto podle jeho slov rádo sáhlo po možnosti koupit pozemek v těsné blízkosti školy, tedy bývalé volejbalové kurty. Jsou nevyužívané a areál mezi tělocvičnou a Lobezským potokem zbytečně roky chátrá.

„Máme na hřiště dva miliony korun. Chceme dětem zlepšit podmínky pro jejich výuku. Hřiště nebude mít atletické dráhy na stometrové běhy a podobně. Na to je málo místa. Spíše půjde o volnočasový areál s herními prvky,“ dodal Picka.

Práce začnou letos a hotovo má být na jaře příštího roku. Herní prvky nechá město osadit až po zimě.

„Přijde nám zbytečné, aby přes zimu chátraly,“ konstatovala vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Klepáčková.

Mezi prvky budou například zapuštěné trampolíny či opičí dráha. Chybět nebude ani altán.

„Je to myslím dobrý nápad. Pokud vím, škola nemá sportovní plácek, je v samotném centru. Navíc má jen malou tělocvičnu a využívá tu od volejbalistů naproti škole,“ říká jeden z rodičů Karel Lukeš.

Společný Halloween v sokolovském stacionáři Mateřídoušky.
Halloween v Mateřídoušce byl i s překvapením