V centru města se za poslední dva roky bouralo devětkrát na sokolovské křižovatce u soudu. Zraněny přitom byly čtyři osoby. Nejčastějším důvodem je dle policie nedání přednosti při odbočování vlevo.

Na dálnici D6 jsou dopravní nehody na notoricky známých úsecích. Ten nejhorší, z pohledu statistik, je u Louček, a to v obou směrech. Úsek je navíc mostem nad údolím, takže v zimě často namrzá. Zde se stalo za poslední dva roky 14 nehod s 9 zraněními. Správcům komunikace vznikla škoda za téměř milion korun. V důsledku dopravních nehod zde vyplatily pojišťovny zhruba 2,2 milionu korun. Jako důvod uvádějí policisté nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky. Následují nedaleké úseky na dálnici ve směru na Sokolov. Jde o sjezd na Nové Sedlo, kde hned po opuštění dálnice přichází kruhová křižovatka. O pár desítek metrů výše v kopci je velká nehodovost ve druhém směru. Následují sjezdy a nájezdy na dálnici u Sokolova a Kynšperku. Důvod nehod je vždy stejný. Nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky. Na této silnici ještě bourají auta v okolí Rudolce, a to v obou směrech. V těchto místech vede drtivá většina dálnice ve vzduchu na pilířích.

Závody v německém Chemnitz.
Na vodíkový pohon jeli sokolovští studenti v Německu celé čtyři hodiny

„O všech lokalitách víme a také na základě statistik o nehodovosti dané lokality máme v různých fázích řešení. Na Sokolovsku na úseku D6 je problematický úsek v oblouku u Louček, a to obousměrně. Po projednání se zástupci Policie ČR bylo usouzeno, že z naší strany budou osazeny značky s doporučenou rychlostí 100 km/h. Jelikož se jedná o úsek dálnice a naprostá většina nehod vyplývá z chyb řidičů (jde o nepozornost či nedodržování dopravních předpisů), nepřipravujeme v současné době žádná další opatření ke zvýšení bezpečnosti,“ řekl vedoucí provozního úseku ŘSD Jiří Baloun.

Nejčastější místa nehod na českých silnicích
Pozor na nebezpečné nehody: Toto jsou místa, kde Češi nejčastěji bourají