Předchozí
1 z 4
Další

Adopce psa ze záchytného zařízení je zcela zdarma a přináší sebou několik benefitů. Psi jsou naočkovaní, načipovaní, ošetření proti vnitřním i vnějším parazitům, takže si je bez obav můžete přivést i do domácnosti s dětmi. Ta největší výhoda je však v tom, že o pejskovi už budete něco vědět, protože pracovníci záchytného zařízení vám mohou doporučit takového, který nejvíc bude odpovídat vašim požadavkům.

"Ne všichni psi jsou třeba vhodní například k dětem, nebo zvládnutelní začátečníky v chovu psů. Proto jich taky tolik končí v útulku – jejich majitelé si totiž s nimi nevěděli rady. Někdy stačí jen odlišný temperament, případně kapka nepochopení běžných psích problémů, jako třeba hájení zdrojů, krmení a jiné, a problém je na světě. To, co pro jednoho majitele psa je problém, pro druhého může představovat výhodu," říká za psí útulek Veronika Fazekašová.

Argi. Pes, kastrovaný, stáří jeden rok. Putoval z rodiny do rodiny díky svému temperamentu, který majitelé nezvládali. Hledá aktivní páníčky, je hravý, učenlivý, mazlivý a rád s člověkem spolupracuje, je však hodně reaktivní. Se psy se snese zatím pouze nArgi. Pes, kastrovaný, stáří jeden rok. Zdroj: Foto: Záchytné zařízení

Argi. Pes, kastrovaný, stáří jeden rok. Putoval z rodiny do rodiny díky svému temperamentu, který majitelé nezvládali. Hledá aktivní páníčky, je hravý, učenlivý, mazlivý a rád s člověkem spolupracuje, je však hodně reaktivní. Se psy se snese zatím pouze na vodítku. Do budoucna je třeba počítat s tím, že majitel musí Argimu být schopen vysvětlit, co má dělat, a trochu ho usměrnit.

A nejedná se podle ní jen o problémy. Mnoho psů se dostane do útulku díky tíživé životní situaci svých majitelů, a jsou přitom zcela bezproblémoví, vychovaní, a připraveni se okamžitě zařadit do nové rodiny bez takzvaných štěněcích problémů, jako jsou loužičky, separační úzkost, ničení věcí doma. Výchova štěněte může být pro pracující lidi náročná, a ne vždy mají záruku, co jim ze štěněte vyrost a zda bude dobře tolerovat děti, samotu doma, pobyt na zahradě a tak dále.

Monty. Pes, kastrovaný, stáří čtyři roky. Kříženec českého fouska. Je to velmi milý pes, který se snaží člověku vyhovět, jen nedoporučujeme do rodiny s úplně malými dětmi. Je mazlivý, ale mazlení má rád pouze ve své režii, je na sebe opatrný.  Rád a rychlMonty. Pes, kastrovaný, stáří čtyři roky. Zdroj: Foto: Záchytné zařízení

Monty. Pes, kastrovaný, stáří čtyři roky. Kříženec českého fouska. Je to velmi milý pes, který se snaží člověku vyhovět, jen nedoporučujeme do rodiny s úplně malými dětmi. Je mazlivý, ale mazlení má rád pouze ve své režii, je na sebe opatrný. Rád a rychle se učí cokoliv nového. Monty byl zvyklý bydlet jak v baráčku, tak v kotci se zahradou. Z té nemá tendenci utíkat. Cizí lidi nadšeně vítá a nemá s nimi problém, u našich venčitelů je velice oblíbený. Na procházkách je příjemný společník. Je aktivní, ale nemá zběsile vysoké tempo. Má jen problém s nepříjemnou manipulací (zejména krk a hlava), proto doporučujeme spíše do klidného prostředí kde bude mít své místo a klid.

"U dospělého psa z útulku již toto lze velice dobře odhadnout, v Záchytném zařízení pro zvířata Městské policie Sokolov navíc automaticky poskytujeme dvouměsíční bezplatnou lhůtu pro vrácení psa, pokud byste si navzájem nevyhovovali. Nám totiž nejde prvořadě o umístění psa z útulku pryč, ale o to, aby jeho následný život už vedl k oboustranné spokojenosti – psa, který si toho možná hodně zažil, ale i jeho nové rodiny," pokračuje Fazekašová.

Miky. Pes, kastrovaný, stáří 1,5 roku. Bull kříženec, který okouzlí svým pohledem a Mickey Mousem na zádech. Veliký mazel, ale zároveň neuvěřitelný přesouvač a ničitel čehokoliv, co najde… Se psy je většinou v pohodě, kamarádský. K dětem však nedoporučuMiky. Pes, kastrovaný, stáří 1,5 roku. Zdroj: Foto: Záchytné zařízení

Miky. Pes, kastrovaný, stáří 1,5 roku. Bull kříženec, který okouzlí svým pohledem a Mickey Mousem na zádech. Veliký mazel, ale zároveň neuvěřitelný přesouvač a ničitel čehokoliv, co najde… Se psy je většinou v pohodě, kamarádský. K dětem však nedoporučujeme, při hře se umí hodně rozrušit a pak je mu jedno do čeho/koho kouše. Potřebuje dodržovat nastavená pravidla a nejlépe nového zkušeného majitele, který bude umět rozpoznávat tyto stavy a včas je zarazit.

Někdy je prý zapotřebí hledat déle, ale stojí to vždy za to. Adopce je zcela zdarma, jen se pejskům snaží vybrat majitele podle jejich povahových rysů, aby je byli schopni zvládnout.

"A samozřejmě nás zajímají podmínky, do kterých se zvíře dostane, zejména kvalitní krmení, veterinární péče, ale i prostředí. Někteří psi jsou zcela spokojeni na zahradě u domečku ve venkovním kotci, jiní by se trápili a potřebují bližší kontakt s člověkem," dodala Fazekašová.

Na pejsky v záchytném zařízení se můžete přijít nezávazně podívat, případně chodit pravidelně venčit, každý všední den 14–16 hodin, o víkendech 10–11 hodin. Rádi vám také informace o zvířatech k adopci poskytnou na mobilním telefonním čísle 775 868 649.

Honey. Fena, kastrovaná, stáří dva roky . Je to  úžasná a veselá slečna, miluje hračky a pohyb. Do útulku se dostala od majitelů po narození dítěte, kdy zřejmě nezvládla přechod pozornosti na dítě. Má sklony k závislosti na člověku, a pak hůř zvládá samotHoney. Fena, kastrovaná, stáří dva roky.Zdroj: Foto: Záchytné zařízení

Honey. Fena, kastrovaná, stáří dva roky . Je to úžasná a veselá slečna, miluje hračky a pohyb. Do útulku se dostala od majitelů po narození dítěte, kdy zřejmě nezvládla přechod pozornosti na dítě. Má sklony k závislosti na člověku, a pak hůř zvládá samotu a naříká. Ale je to ještě mladá fenka, vše se jí dá vysvětlit, potřebuje jen čas a trpělivost.