Více než šest set tisíc korun přiznal plzeňský krajský soud Marii Krejčové ze Starého Sedla. Odvolala se totiž proti loňskému rozhodnutí Okresního soudu v Karlových Varech. Požadovala jako odškodnění dvojnásobek částky. Krajský soud však v případu pochybení, který je osmnáct let starý, rozhodl, že částka je přiměřená.
Vedení sokolovské nemocnice, v níž zdravotníci v roce 1990 pochybili, se k rozhodnutí krajského soudu nechce vyjadřovat.
„Zatím jsme z krajského úřadu nedostali oficiální rozhodnutí soudu. Proto se v současné době nebudeme k tomuto případu vyjadřovat,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Procházková.

Bývalé pacientce sokolovské nemocnice už Karlovarský kraj, jako zřizovatel nemocnice, částku včetně soudních poplatků ve výši necelých sedmi set tisíc korun vyplatil.
„Při gynekologické operaci jí byla v roce 1990 zanechána v dutině břišní velká chirurgická rouška, čímž u žalobkyně došlo následně ke zdravotním obtížím a omezením,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Andrea Bocková.

Žena byla následně operována v Nemocnici Ostrov, kdy jí byl z dutiny břišní odsát hnis ze zánětlivého ložiska a rovněž vyjmuta chirurgická rouška.
„O celé události se ale dozvěděla až před čtyřmi lety, kdy jí byl vydán její chorobopis,“ uvedla Bocková.
Pacientka má po operaci a následné reoperaci trvalé následky. Je výrazně pohybově omezená, nesmí zvedat nic těžkého a těhotenství by pro ni znamenalo velké riziko. K celé záležitosti se včera nemohla vyjádřit. Redakci se nepodařilo ji zastihnout v zaměstnání ani v místě bydliště.

Osmnáct milionů korun vyplácel karlovarský krajský úřad již jednou – opět za chybu sokolovské nemocnice, a to rodině ženy, která ochrnula po vyšetření.
Dnes hýbe jen očima a je klientkou Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově.