Cílem je zpříjemnit zdejším pacientům pobyt a také jim zajistit vyšší komfort při léčbě v největším zdravotnickém zařízení v celém regionu. Zdravotnické zařízení tak podstoupí například výměnu oken, podlah, opravu fasád a další drobné stavební úpravy. Pacienti budou mít nové šatní skříně a věšáky.

Nepočítá se sem čtyřmilionová investice do modernizace lůžkové části chirurgického a interního oddělení, kde je většinovým investorem Karlovarský kraj. Ten je také vlastníkem nemocnice, společnost Penta Hospitals CZ nemocnici provozuje.

„Jedná se o pečlivě naplánované renovace, které zvýší atraktivitu naší nemocnice a také modernizaci budov. Investice budou znát na efektivnějším chodu špitálu a lepším komfortu pro pacienty. Dál chceme pokračovat ve výměně oken, opravě podlahových krytin a modernizaci sociálních zařízení pro pacienty,“ uvedl ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Nejvíce peněz bude letos stát výměna linolea na multioborovém oddělení jednotky intenzivní péče (MOJIP). „Vyšla na více než půl milionu korun,“ řekl vedoucí správního oddělení nemocnice Miloslav Pavelka.

Stejně tak byla vyměněna podlahová krytina na dětském oddělení. Nová jsou také okna v pavilonu E, kde investice přesáhla 220 tisíc korun.

„Hotový je sálek na očním oddělení. Opravená je také fasáda u vstupního portálu do pavilonu E. Na soudním oddělení máme hotovou výměnu kompletní specializované technologie,“ dodal Pavelka.

„Všimla jsem si, že v nemocnici je čilý stavební ruch již několik let. Pokaždé v jiném pavilonu. Viděla jsem novou porodnici, ta si to už zasloužila,“ řekla klientka nemocnice Hanka Vimrová.