Šestnáct elektricky polohovatelných lůžek a speciální ošetřovatelský vozík pro magnetickou rezonanci pomáhají nově seniorům v sokolovské nemocnici. Vybavení za rovný milion korun nemocnice uhradila prostřednictvím daru města Sokolov. „Přestože sokolovskou nemocnici provozuje společnost Penta, považujeme ji takříkajíc za svou. To proto, že spolupráce s nemocnicí je dlouhodobě velmi dobrá a jsme rádi, že ji tady máme. Snažíme se vycházet si vzájemně vstříc a proto jsme nemocnici rádi podpořili. Zvýší se tak úroveň péče o všechny, kteří služby nemocnice využívají,“ řekla k pomoci sokolovská starostka Renata Oulehlová.

Že nejde o jednostrannou spolupráci, potvrzuje i ředitelka nemocnice Jitka Samáková. „Spolupráce funguje výborně už roky. Někdy se týká drobností, jindy zcela zásadních projektů, ale vždy má stejný cíl. Zlepšení komfortu a služeb pro pacienty,” uvedla.

Parkovací domy
Schodkový návrh rozpočtu Sokolova musejí schválit zastupitelé

Lůžka budou umístěna na oddělení následné péče, kde tvoří většinu pacientů senioři. Novinka jim výrazně zvýší komfort a sníží i závislost na personálu. Pokud totiž na běžném lůžku pacient potřeboval upravit polohu, musel zavolat sestru, která postel manuálně upravila. „Nyní jsou lůžka vybavená po straně jednoduchým ovladačem, kterým si sami pacienti mohou upravit, zda si chtějí sednou či naopak lehnout, zvednout podhlavník či část pod nohami. Pro hůře mobilní pacienty je výhodou také to, že se celé lůžko dá jednoduše snížit, aby se pohodlně a bezpečně, dostali z lůžka a zpět,” shrnula výhody Samáková.