Získání akreditace předchází rozsáhlé šetření, při kterém se komise SAK zaměřuje, vedle samotného poskytování medicínské péče, i na takové věci, jako je fungování administrativy, organizačních procesů v nemocnici i jejím zázemí, včetně technických provozů nebo kuchyně, až po to, jakým nemocnice disponuje zázemím pro pacienty.

„Většinu odborných kritérií naše nemocnice splňovala už před akreditací. Náročnější tak byla spíše administrativa, která akreditaci provází, a nastavení některých organizačních procesů. Nicméně jsem vděčná za potvrzení nezávislou autoritou, která nám poskytla jistotu, že máme tým, na který se můžeme spolehnout a který zajišťuje kvalitní, odbornou a bezpečnou péči našim pacientům. Všem patří velký dík,“ shrnula průběh akreditačního procesu ředitelka nemocnice Jitka Bureš Samáková.

Sobotní sbírka potravin.
Co se stalo v Sokolově, nemá obdoby, říká o sbírce ředitel Potravinové banky

Práci zaměstnanců sokolovské nemocnice, kteří se na zavádění pravidel managementu kvality a bezpečnosti podíleli, ocenila i Barbora Vaculíková, generální ředitelka skupiny Penta Hospitals, pod niž Nemocnice Sokolov spadá. „Tento úspěch je úspěchem nejen nemocnice, ale hlavně všech zaměstnanců, kteří dlouhodobě odvádí kvalitní a poctivou práci,“ uvedla.

Udělením akreditace vše ale zdaleka nekončí. Nemocnice počítá s dalším zvyšováním kvality svých služeb. „Už v letošním roce tak v Sokolově zahájí, společně s Karlovarským krajem, výstavbu nového urgentního příjmu. Kromě toho skupina Penta Hospitals počítá také s dalšími investicemi do modernizace přístrojového vybavení nemocnice i do vzdělávání jejích zaměstnanců,“ nastínil mluvčí nemocnice Vladislav Podracký.

Křižovatka u sokolovského soudu.
Průjezd Sokolovem bude v létě komplikovaný. Opraví se hlavní dopravní tepna

Součástí skupiny Penta Hospitals je Nemocnice Sokolov od roku 2017.

Studenti gymnázií zjišťují přímo v sokolovské nemocnici, co obnáší práce lékařů: