Shodli se prý na tom, že jediné co se dá s objektem bývalé nemocnice v nejbližší době dělat, je demolice, protože objekt dlouhé roky jen chátrá. Ta by měla přijít do dvou let. Pak by na řadu přišla řada projektů, které starosta naznačil. "Úvahami, kterými se bude vlastník areálu ubírat, jsou dům pro seniory o kapacitě zhruba 100 míst, zařízení pro ochrannou psychiatrickou léčbu a také hotel o kapacitě zhruba 60 osob. Zastavěná plocha by měla zůstat zhruba stejná jako doposud. Uvidíme. Sami si dali horizont zhruba pěti let, kdy budou vidět nějaké výsledky. Pokud vše půjde podle jejich plánů, mohla by být demolice do dvou let. Budeme věřit tomu, že s areálem začne něco dít," řekl starosta Kraslic Jan Šimek.

V katastru je majitelem bývalého komplexu nemocnice a rozsáhlých pozemků kolem firma LINA spol. s r.o. Sídlo má v Praze a v obchodním rejstříku je uveden jako předmět podnikání pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor bez poskytování i jiných než základních služeb zajišťujících řádný provoz nemovitostí, bytů a nebytových prostor.

Požár rašeliniště v okolí Přebuzi je pro mnohé noční můrou připomínající Hřensko
Hrozí požár rašeliniště v okolí Přebuzi, bylo by to druhé Hřensko

Městská nemocnice fungovala ještě asi osm let po sametové revoluci. Její provoz však neúnosně zatěžoval městský rozpočet. Nakonec po ní zůstaly dluhy ve výši osmadvaceti milionů korun, například okresní správě sociálního zabezpečení. Radnice uhradila 16,5 milionu, část se povedlo zaplatit prodejem movitých věcí. Některé závazky pak byly odpuštěny. Tehdejší vedení města mluvilo o tom, že se zbavilo velkého břemena. Věřilo, že nový vlastník tam postaví odpočinkový areál a rekondiční centrum.