To požaduje firma Autobusy KV, která městskou hromadnou dopravu na Sokolovsku provozuje. Podle dopravce budou ještě tento měsíc jednání pokračovat. Pokud ani poté nedojde ke shodě, je jednou z variant i rušení málo vytížených linek.

„Na navýšení jsme se nedomluvili a budeme do rozpočtu navrhovat stejnou částku jako pro letošní rok,“ říká starosta Sokolova Jan Picka. Zároveň prý požadují na provozovateli, ať vypracuje další dvě varianty.

„Tou první je, že nebudou požadovat tak obrovské navýšení. Druhá varianta by mohla být o tom, že zachováme stávající stav a provozovatel navrhne nejméně vytížené spoje, které by se zrušily. Nejednalo by se o linky, které jezdí ve špičkách,“ říká Picka.

Ředitel firmy Autobusy KV Zdeněk Suchan obhajuje svůj požadavek. „Předložili jsme městům a obcím reálný stav, což bylo samozřejmě navýšení finančních prostředků na provoz MHD. Nedošlo k úplné shodě. „Během zhruba dvou týdnů předložíme nějaký návrh úpravy provozu. Poté budou pokračovat nová jednání,“ řekl Suchan.

Od roku 2019 soutěží město Sokolov nového provozovatele MHD. Tomu stávajícímu končí smlouva v prosinci 2018.

„Smlouvu v roce 2018 dodržíme a poté se rozhodneme, co dál. A zda se budeme ucházet o provozování tamní MHD i od roku 2019? K tomu nemám ještě žádné informace. Samozřejmě máme zájem na tom, pokračovat v MHD v Sokolově dál. Myslím si, že k tomu máme dostatek zkušeností,“ dodal Suchan.