S každým jarem přichází nepřítel nepozorných řidičů ve městě. Nejinak je tomu i letos. Každý den čeká na Městskou policii v Sokolově až dvacítka aut, která znemožňují blokové čištění. Pokud řidič nestačí přiběhnout na poslední chvíli, musí sáhnout hluboko do peněženky.

„Ve středu jsme museli během dopoledne odtáhnout čtyři vozidla. V úterý to bylo za celý den osm aut. Ráno jich je mnohem víc, ale vždy o sobě dáme v konkrétní lokalitě vědět výstražnou houkačkou a seběhne se pár zapomnětlivců, kteří přeparkují na poslední chvíli. Další se snažíme vylustrovat podle registrační značky v dostupných evidencích a posléze kontaktovat jejich majitele. Až poslední možností je odtah," říká strážník městské policie Petr Procházka.

Cena odtahů se řidičům rozhodně líbit nebude, a proto by měli být opatrní. Úplný odtah stojí 1600 korun. Započatý odtah, to znamená vůz je naložen, ale neodtažen, je zhruba polovina, tedy 800 stovek až tisícovka. Tím to však pro majitele či provozovatele auta nekončí. Za každý den na dvoře odtahové služby se následně počítá 100 korun. Městská policie může dále řidičům naúčtovat blokovou pokutu až do výše dvou tisíc korun. Nepozorní řidiči by tak mohli za jeden den zaplatit až 3 700 korun.

Strážníci jsou také schopni zajistit vrácení auta na původní místo. Majitel však zaplatí za dvojitý odtah. „Při čištění musí cisterna objíždět auta, která zde zůstala, a blokuje poté i nás ostatní," rozčiloval se jeden z řidičů při čištění náměstí Budovatelů v Sokolově.