"V Královském Poříčí je cítit zápach chemické látky. Hasiči jsou na místě a řeší zdroj zápachu," uvedli v úterý odpoledne hasiči Karlovarského kraje s tím, že doporučují nevětrat.

"Jsme na místě a situaci řešíme. Zřejmě došlo k úkapu chemické látky z projíždějícího vozidla. Je to cítit, ale další opatření nejsou nutná. Kontaktovali jsme i chemičku a nedošlo u ní k žádné mimořádné události," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Zápach v okolí Královského Poříčí způsobil opravdu malý únik chemické látky z projíždějícího vozidla. "Únik hasiči našli na vozovce z ulice Luční směrem k silnici II/181. Tato část vozovky je uzavřena. Hasiči používají sorbční prostředky pro odstranění uniklé látky z povrchu vozovky. Zároveň u dopravce zjišťovali, jaká vozidla zde převážela chemické látky, s největší pravděpodobností se jedná o látku 2-ethylhexylakrylát. Informace o vozidle, z něhož může docházet k drobnému úniku látky, jsme předali kolegům od PČR," upřesnil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.