Oblíbený koncert se tentokrát bude konat v pátek 12. prosince v prostorách klášterního kostela sv. Antonína Paduánského. Posluchači se mohou těšit na rozmanitá vystoupení včetně nevidomých hudebníků. Po loňském úspěchu do Sokolova znovu dorazí například nevidomý zpěvák Radek Žalud, kterému veřejnost přezdívá „druhý Daniel Hůlka".

„Adventní koncert nevidomých a slabozrakých už má v Sokolově tradici a nebude chybět ani letos. Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit na některé nevidomé umělce. Zpívat bude například Věra Smržová a také Radek Žalud, který v loňském roce sklidil mezi posluchači obrovský úspěch. Překvapením by pak mělo být jeho společné vystoupení se souborem základní umělecké školy Horní Slavkov a Loket," prozradila vedoucí sokolovského střediska TyfloCentra Gertruda Maruščáková. Na koncertě dále vystoupí instrumentálně-vokální skupina CANTILO v.i.p. a tradičně nebude chybět ani Petr Rojík. Ten zahraje na kostelní varhany.

Koncert začíná v pátek 12. prosince v 16:30 hodin a je určen pro širokou veřejnost. Večerem bude provázet moderátorka Martina Brožová. Předvánoční atmosféru v klášteře dokreslí výstava vánočních stromků, které ozdobily děti ze sokolovských škol.