Třešničkou na pomyslném dortu je pak skutečnost, že sám obdržel od voličů vůbec nejvyšší počet hlasů. Ani výrazná přízeň Chodovských ho ale nepřiměje ve starostovském křesle setrvat – po čtyřech volebních obdobích funkci přenechá mladším kolegům. Povolební dojmy řekl Deníku v rozhovoru.

Jaké byly vaše první pocity po sečtení hlasů?

Aniž bych chtěl mluvit v nějakých nostalgických vazbách, volební výsledek je obrovským oceněním naší dosavadní práce. Jediným škraloupem na volbách je pro mě velmi nízká volební účast. Ze svojí pozice musím říct, že je mi velice líto, že tři čtvrtiny obyvatel Chodova nezajímá budoucnost jejich města. Každopádně dvanáct mandátů od voličů, kteří svůj hlas odevzdali, to je skutečně potvrzení, že jsme v uplynulých letech šli správným směrem.

Neuvažoval jste, že s takovou důvěrou voličů ještě přece jen zůstanete starostou?

To ne. Od náročných povinností si už chci trochu odpočinout, a místo starosty tak přenechám jiným. V zastupitelstvu města ale rád budu působit i nadále.

Můžete svoje působení v čele chodovské radnice nějak zhodnotit?

To se dá zhodnotit jen velmi těžko. V roce 1990 jsem v Chodově na městském úřadě začínal, doslova jsem ho pomáhal stavět. Čtyři volební období jsem pak byl starosta. To je obrovský úsek v občanském životě. Pravdou ale je, že jsem nesmírně rád, že jsem pro úřad a pro Chodov jako pro město mohl pracovat.

V Chodově se navzdory příznivému volebnímu výsledku někdy ozývají nespokojené hlasy. Jak to vnímáte?

Někteří místní obyvatelé si už zvykli na standard, který v Chodově máme, a mají pocit, že je tu vše špatně a nic se vlastně nemění. Takoví lidé ale asi vždy budou a je třeba to tak brát. Naopak mě vždy potěší, když se někdo do Chodova vrátí po letech a ocení, kolik se toho za tu dobu podařilo udělat. A věřím, že v práci se teď podaří pokračovat a dotáhnout projekty do konce.