Tentokrát se uskuteční s mottem Poznejte práci neziskové organizace, nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat.
Na Sokolovsku akci připravuje skupina pracovníků Sociálního klastru Sokolov, kteří oslovují neziskové organizace formulářem Dotazník nevládní neziskové organizace. Vyplněný ho zájemci o zařazení do kampaně mohou zasílat na adresu klastr@sokolov.cz a pro více informací mohou telefonovat na 359 808 413 či 724 787 626. „Spolky mají zájem prezentovat své práce. Z celého kraje se nám jich hlásí hodně,“ uvedla koordinátorka Sociálního klastru v Sokolově Renata Nečová.


Účast v kampani je zpoplatněna. Za poplatek ale spolek obdrží například uvedené informace o organizaci na hlavním výstavním panelu ve městě Cheb, Sokolov a Karlovy Vary po celý měsíc konající se kampaně. Obdrží také možnost pro vlastní elektronickou prezentaci na veletrhu nevládních neziskových organizací v Sokolově. Neziskovky budou mít také například možnost získat výtěžek z veřejné sbírky a zúčastnit se dne otevřených dveří a k němu uspořádané soutěže.


„V každém městě bude vylosována jedna nezisková organizace, která výtěžek sbírky dostane na provoz svého spolku,“ uvedla Nečová. Podle ní se bude veletrh, vyvrcholení kampaně, konat v Sokolově na náměstí Budovatelů. „Ještě není určené přesné datum. Veletrh bude doprovázen bohatým kulturním programem,“ doplnila koordinátorka Sociálního klastru.