Informace o hledaných osobách jsou platné k času zveřejnění článku, tj. 14. 6. 2022

Převládají muži nad ženami a například Petr Mastný je nezvěstný už téměř 25 let. Pátrání po něm policisté vyhlásili v létě roku 1997. U žen takzvaně vede čtyřiašedesátiletá Olga Müllerová, kterou policie hledá od roku 2019. Okresní soud v Sokolově na ni vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Hledaná Olga Müllerová je zároveň i nejstarší hledanou mezi ženami. Naopak nejmladší je sedmnáctiletá Denisa Turková. V pátrání je v okrese Sokolov celkem šest žen, všechny s českým občanstvím. Co se týká databáze mužů, hledají jich policisté v našem okrese rovných 40. Již zmíněný nejdéle hledaný, Petr Mastný, měl letos slavit padesátiny. Hledat ho začali policisté v jeho pětadvaceti letech. Mezi muži je nejstaršímu hledanému stejně jako u žen, tedy čtyřiašedesát let. Jmenuje se Jaroslav Brož a policisté ho hledají od března roku 2016. Nejmladším je pak šestnáctiletý Petr Kanaloš, kterého hledají od března letošního roku.

U některých hledaných osob nebo osob v pátrání je uveden i důvod. Vede příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody například za loupež, výtržnictví, maření výkonu rozhodnutí či vykázání. Osoby do vězení nenastoupily a skrývají se. Dále nechybí ani klasika v podobě neplacení alimentů. Pro zanedbání povinné výživy je Ladislav Horváth v evidenci hledaných už deset let.

Ilustrační foto
Nabízel léčivé mastičky, ale většinou to byla jen vazelína. Teď skončil ve vazbě

Osmatřicet hledaných mužů má české občanství, zbylí dva jsou cizinci. Vietnamec Nguyen Nhu Tuan je v pátrání rok a půl. Druhý cizinec je třiašedesátiletý Rus Evgeny Bolotnikov. Jmenovaný je pacientem zdravotnického zařízení, ze kterého v dubnu 2021 utekl. Muž trpí duševní chorobou a může být pro sebe i své okolí nebezpečný.

Každoročně se v Karlovarském kraji pátrá také po několika desítkách dětí. Ať už se jedná o útěky, či ztracení. Drtivá většina se jich velmi rychle najde. Údaje z databáze policisté pravidelně aktualizují. Tyto jsou z pondělí 13. června odpoledne.