Páteční osmá hodina večerní odstartuje v Březové u Sokolova unikátní závod. Mladí hasiči zde totiž zahájí požární útok na terč v lize mladých hasičů.
Celá akce začíná vždy o několik hodin dříve branným během. Družstvo mladých hasičů při něm nejen běhá, ale i odpovídá na otázky, které si pro ně pořadatelé na jednotlivých stanovištích připraví.

„Přes panující tmu jsou noční závody opravdu zážitek," tvrdí jeden z mladých hasičů, který se závodů zúčastnil. Vedoucí mladých hasičů z Březové Tomáš Katzer nastínil, že týmy běží s požární hadicí 35 metrů ve tmě.

„Nasvícené mají pouze čerpadlo a terč," upřesnil Katzer. Jak dodal závěrem, cení si přístupu březovské radnice, která jim vychází maximálně vstříc a bez jejíž pomoci by nemohli fungovat.
Pozadu nezůstává ani DDM v Sokolově. Ten koupil mladým hasičům prostředky do výbavy klubovny, která nepostrádá převlékací skříňky pro malé hasiče, operační středisko, skluz, nebo dokonce polovinu vozidla Avia, které slouží k ukládání hadic a dalšího příslušenství.

Právě dětem se zde hodně věnují. V kroužku mladých hasičů jsou ve dvou věkových kategoriích chlapci a děvčata. Dobrovolní hasiči v Březové fungují dle kroniky města někdy od roku 1890. Několik dobrovolníků tvoří zásahovou jednotku březovských hasičů, kterou krajský dispečink v případě potřeby vysílá k požáru. Spadají pod ně také obce Dolní Rychnov a Těšovice. Hasiči mají k dispozici dva cisternové vozy a očekávají zde vyprošťovací zařízení, díky kterému mohou zachránit více lidských životů.