Svůj tip mohl poslat každý. Nominovaný člověk by se měl nějakým způsobem zasloužit o pozitivní zviditelnění města či o jeho výbornou reprezentaci. Šanci tak má opravdu každý.

„Smyslem každoročního vyhlášení nejlepších osobností nebo kolektivů je veřejně vyslovit uznání za aktivity mládeže i dospělých v nejrůznějších oblastech života, které chce město podporovat. Jedná se zejména o oblast sportu, kultury, školství, mimoškolní aktivity mládeže, dále za podání mimořádného výkonu nebo za dosažení významných úspěchů ve svém oboru, za činnosti představující pro Sokolov výjimečný přínos, za celoživotní dílo a podobně,“ říká starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Tento nový model oceňování tří lidí se ujal a bude pokračovat. Pryč jsou časy, kdy se na večer dostavil až tucet nominovaných jednotlivců či kolektivů a byla to jakási fabrika na udílení titulů. Našli se dokonce i tací, kterým se právě kvůli těmto praktikám na slavnostní večer nechtělo.

Nejprve radnice uvažovala o tom, že anketu bude vyhlašovat jednou za dva roky, a nikoliv jako doposud každý rok. Ještě předtím bylo původních jedenáct kategorií zeštíhleno na pět. Nyní se ujala novinka, která ruší kategorie.

Minulý rok vybrali jako osobnosti Sokolova lékaře Luboše Vaňka, režiséra a scenáristu Rudolfa Havlíka a kantory Vladimíra Prokopa s Petrou Šiškovou. Letos se slavnostní večer uskuteční v sokolovském divadle 23. dubna od 17 hodin.

Ilustrační foto
Ke krádeži pily se zloděj přiznal