Lávka přes Lobezský potok je zcela nová, ale klouže. Udělejte s tím něco. Tak by se daly charakterizovat stížnosti, zejména seniorů, které směřovaly na vedení sokolovské radnice. Jde o spojnici mezi sídlištěm Vítězná a bankovními ústavy, která je hojně využívaná.

„Stará lávka byla v katastrofálním stavu a je dobře, že zde město nechalo konečně udělat novou. Ta však klouže," stěžovalo si přímo na vedení města několik Sokolováků. Starosta Jan Picka jim slíbil dát věci do pořádku. O lávku a její údržbu se starají Sokolovské technické služby (SOTES).

„Lávka při normálním počasí neklouzala. Byl jsem se tam podívat osobně. Pouze při extrémním počasí se mohlo stát, že lávka klouzala. Ale to bylo zhruba třikrát za zimu a námraza byla na všech mostech v České republice, a tento most nebyl tudíž výjimkou," řekl jednatel SOTES Jaromír Dvořák. Přesto, podle jeho slov, vyhověly technické služby požadavku města a na lávku nainstalovaly protiskluzové pásky. Je také opatřena varovnými cedulemi, které upozorňují na nebezpečí uklouznutí. Další pomocí může při podobných situacích být opora o zábradlí.

Lávka vede těsně nad Lobezským potok a je velmi využívanou spojnicí mezi druhým největším sídlištěm ve městě Vítěznou a bankovními ústavy. Zkracuje totiž podstatně cestu a vede klidnou uličkou mezi rodinnými domky. Mnoho řidičů ze sídliště kvůli nedostatku místa u bank přes noc parkuje.