Původní lávka, kterou využívají zejména školáci, je v současné době stržena. Použít tak musí i oni přístup z druhé strany. Práce na lávce nové již začaly. „Na lávce se již pracuje. Začalo betonování spodní části stavby, tedy opěrných prvků, tak aby mohla být lávka osazena,“ potvrdil jednatel Chodovských technicko-ekologických služeb Rudolf Pocklan. Jak doplnil, samotná lávka je již vyrobená a připravená. Jakmile budou hotové opěrné prvky, stavbaři ji usadí na místo a doupraví chodníky.

Práce by měly skončit v řádu několika týdnů a vyžádají si přibližně dva miliony korun.

„Mosty postupně opravujeme na základně pravidelných kontrol, nikdy nenecháme situaci dojít do havarijního stavu,“ upozornil starosta Patrik Pizinger s tím, že příště přijde na řadu další přemostění Chodovského potoka. „Tentokrát se jedná o most ke garážím v Okružní ulici,“ poznamenal starosta.

V loňském roce nechala radnice zrekonstruovat frekventovaný most ve Školní ulici. Jeho stav již byl nevyhovující a dílčí opravy neměly smysl. Město proto přikročilo k celkové opravě za čtyři miliony korun.

„V Chodově je celkem 12 mostů a šest lávek. Většina z nich vede přes vodní toky, některé pak přes železniční tratě. Město jejich stav kontroluje v rámci pravidelných revizí, ty přijdou chodovský rozpočet přibližně na sto tisíc korun ročně,“ upřesnil mluvčí Chodova Martin Polák.