V souvislosti s tímto avizovaným ukončením lékařské praxe se Kraslicích podařilo dohodnout speciální telefonní linku pro obyvatele města, na které jim pomohou zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny najít náhradu. Ta je určena pouze pro pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Klienti ostatních zdravotních pojišťoven se musí s žádostí o zajištění péče obrátit na svoji zdravotní pojišťovnu.

Pojišťovna také při snaze získat lékaře pro Kraslicko nabízí zajímavý finanční bonus za uzavření smluvního vztahu. Motivováni jsou i podle ní i stávající smluvní poskytovatelé. Ti mají v oblastech kam se lékaři nehrnou nárok na bonifikaci za poskytování zdravotních služeb při splnění daných podmínek.

„Opakovaně bylo z naší strany iniciováno vyhlášení výběrového řízení pro území Kraslice v odbornosti všeobecné praktické lékařství a všeobecné praktické lékařství pro děti a dorost. Dále byli v souvislosti s řešením snížené míry dostupnosti poskytování zdravotních služeb osloveni poskytovatelé zdravotních služeb v dojezdové době dle nařízení vlády o místní a časové dostupnosti zdravotních služeb s žádostí o převzetí pacientů po MUDr. Daně Fučikovské,“ sdělila za VZP Barbora Písařová.

Okresní soud Sokolov
Začal soud s mužem, který zapálil Penny. Škodu nejsem schopen zaplatit, řekl

„Naším dlouhodobým cílem zůstává získání praktika pro dospělé i děti, ale jsme opravdu rádi i za tento dílčí krok. Pojištěnci VZP ČR mohou nyní nově kontaktovat speciálně zřízenou telefonní linku číslo 952 228 143, kde jim budou nápomocni s hledáním nového lékaře. My dále pokračujeme ve snahách oslovit případné zájemce nejrůznějšími benefity. Kromě více než dvoumilionového příspěvku, na kterém se spolu s Karlovarským krajem a VZP podílíme, nabízíme také vhodný pozemek pro výstavbu rodinného domu přímo v Kraslicích nebo v okolních horských obcích. Považujeme zajištění lékařské péče pro naše občany za absolutní prioritu a věřím, že se to podaří,“ řekl starosta Kraslic Jan Šimek.

Lidé, kteří na linku volali tvrdí, že pokud jde o lékaře pro dospělé ještě jakousi šanci na umístění mají. Pokud však hledají pediatra, snížují se jejich šance na minimum.