Výtvarný návrh připravil Adolf Absolon a Martin Srb jej doplnil liniovou kresbou. "Námětem známky je kamenný královský hrad Loket, který se na žulovém masivu tyčí déle než 800 let. Motivem související obálky prvního dne vydání je vstupní brána do hradu a budova markrabství, dnešní muzeum," uvedl mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Emisi vytiskla Tiskárna Hradištko. Známku ofsetem s liniovou kresbou v nákladu 88 000 kusů a obálku prvního dne vydání digitálním tiskem v nákladu 2 300 kusů. Zájemci si mohou známku zakoupit na vybraných pobočkách pošty nebo v e-shopu na webových stránkách České pošty a mohou ji využít například na ofrankování vnitrostátního obyčejného psaní standard do 50 gramů v ekonomickém režimu dodání.

Most přes dálnici D6 u Lokte
Most přes dálnici D6 u Lokte se začne bourat v dubnu. Nový má být hotový v říjnu

Loket byl pravděpodobně založen jako pohraniční pevnost s výjimečnou polohou na meandru řeky Ohře. Hrad sloužil králům, Šlikům, pánům z Plavna, loketským měšťanům a v 19. a 20. století také jako vězení. Krátce po roce 1989 byl otevřen pro veřejnost. "Známka je navržena v pohledu na hrad od severu tak, aby vynikly strmé skalnaté svahy vysoké 40 metrů. Zachycuje i řeku Ohři, Weyrotherovo odpočívadlo při řece, most do města a okraj města Lokte," dodal mluvčí..