Teprve nedávno ze sokolovského sídliště Vítězná zmizeli dělníci a část této lokality se pyšnila novou vozovkou. Uzavírky a dělníci jsou však zpět. Stavební firma musí totiž řešit reklamaci.

„Firma Eurovia řeší reklamaci prasklin v asfaltu a několika špatně usazených kanálů," potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Podle dopravního značení je vidět, že menší praskliny vyspraví dělníci souvislými pásy. Hlavně v dopravní špičce se však musejí řidiči obrnit trpělivostí.

„Křižovatka je vyfrézovaná a řidiči koukají po sobě, na díru v asfaltu, na množství značek, je tu zmatek, protože dvě křižovatky jsou od sebe dvacet metrů," řekl jeden ze sokolovských řidičů. Zajímavá jsou podle něj i dopravní značení, kdy je z jedné strany značka slepá ulice, ale dá se tam normálně projet. „Alespoň to odlehčí opravované křižovatce," směje se další z řidičů. V pátek odpoledne už pokládali dělníci asfalt.

Jde o část lokality, která byla dokončená. Další bude pokračovat příští rok. Tam se totiž vyskytla řada komplikací. Počátkem prvních výkopových prací ale docházelo k dalším a dalším komplikacím. Problémy nastaly už u první etapy, kdy se dokonce práce posunuly o více než půl roku. Důvodem byly spodní dutiny plné vody. U druhé etapy hrají roli finance.