Hotovo má být ještě letos a vítězná firma je osvětlení schopna vyměnit i během rozjeté ligy. Čeho se však sportovci zatím nedočkají, jsou kabiny a sociální zařízení. Ty jsou v žalostném stavu nejen podle sportovců, jejich rodičů, ale přiznává to i samotné vedení města, kterému objekt patří.

„Osvětlení vyjde na 1,2 milionu korun včetně daně a návratnost investice by měla být zhruba čtyři roky,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Návratnost je spočítána z úspor, které město ušetří oproti starému typu osvětlení. Právě výměně za nové pomohla zřejmě nabídka jedné ze soukromých firem.

Na město se obrátila jedna z firem s tím, že na sokolovském zimním stadionu vymění staré osvětlení za nové, a to zdarma. Jediné, co bude požadovat, jsou ušetřené náklady za energii oproti těm původním, které byly vyšší. V Sokolově po této nabídce zasedli a začali počítat. A rozhodli se zaplatit osvětlení ze svého.

Kromě úspory budou světla i kvalitnější. Nyní mají svítivost 500 luxů, zatímco vedení druhé ligy požaduje minimálně 700 luxů, což by měla ta nová splňovat.

„Jakékoliv vylepšení zázemí či podmínek sportovců kvituji,“ říká otec jednoho z mladých hokejistů Robert Pitoňák. Ten spolu s ostatními popisuje stav zázemí pro sportovce velmi nelichotivě již několik let.

„Souhlasím se sportovci. Tamní kabiny se sociálním zařízením se musí rekonstruovat. Chceme začít příští rok a stát by to mělo zhruba 14 milionů korun,“ řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.