Navíc budou v oploceném objektu Zdraposo, jenž patří městu. Předpokládá se, že o nově zrekonstruované byty bude zájem. Vedení města tvrdí, že ještě neví, jaký v nich stanoví nájem, ani to, pro koho byty budou určené. Pro přidělování ostatních městských bytů jsou v Sokolově jasně stanovená pravidla.

Na rekonstrukci bytů má město připraveno 22,5 milionu. Na úpravy parkoviště pak dalších 6,5 milionu korun. „Byty budou o velikosti 2+kk od 36 do 44 metrů čtverečních. V areálu dojde k úpravě zeleně a zpevnění cest. Nezapomíná se ani na parkovací místa,“ říká místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. Chybět by neměly ani drobné služby, jako masáže či pekařství. V druhé polovině objektu jsou dílny pro zdravotně postižené Zdraposo. Lze předpokládat, že o takto rekonstruované bydlení bude zájem. Jak a komu bude byty město přidělovat? „Na radě města jsme o tom diskutovali. Byli jsme překvapeni, co koho napadá. Zatím ještě nevíme, ani jakou město stanoví cenu nájemného,“ dodala Oulehlová.

Financovat rekonstrukci městského objektu si bude Sokolov sám. Dotační podmínky se mu totiž nelíbily. Byly prý velmi omezující. Problémy mělo město i s projektantem. V podmínkách dotace byla například dlouholetá udržitelnost projektu. „Omezující byly podmínky i v případě výběru nájemníků, kdy dotační program, který jsme chtěli, neumožňoval bydlení pro mladé rodiny, ale jen pro seniory. Rozhodli jsme se proto financovat přestavbu sami,“ říká starosta Sokolova Jan Picka.