Hradní na Hartenbergu zacílili i na zdokonalování tolik důležité techniky, která je v dnešním světě nepostradatelná, a připravují pro návštěvníky fungl nové webové stránky.

„Již řadu let nám slouží webové stránky hradu a informují návštěvníky a milovníky památek o našem hradu a aktivitách kolem něho. Letos se díky přispění Karlovarského kraje v rámci dotace Tvorba a tisk propagačních materiálů dočkají online návštěvníci zbrusu nového webu, který lépe vyhoví dnešním požadavkům a nabídne příjemnou, přehlednou grafiku a kvalitnější zpracování,“ informovala za hrad Hartenberg Martina Vavřínová. Součástí bude i e-shop,který chce hrad v budoucnu využívat třeba při prodeji v rámci dřevovýroby, která tu nově funguje právě od loňského roku.

Nové stránky budou fungovat na stejné adrese, tedy www.hartenberg.cz, a na jejich spuštění se velkou měrou podílí i Karlovarský kraj. „Karlovarský kraj přispěl celkovou částkou 78 000 Kč. Největší část dotace pokryla právě tvorbu nového webu, ale také jsme si díky této pomoci mohli nechat zpracovat a vytisknout dostatečný počet propagačních materiálů, převážně letáků, a to v různých jazykových variantách,“ ocenila Vavřínová.

Kromě této dotace přidělil letos kraj v rámci kultury hradu ještě finanční podporu ve výši 60 tisíc korun. Díky této částce pak mohli Hartenberští ještě více obohatit kulturní program, který tu po celý rok nabízejí. Ať už to jsou slavnosti, které připomínají zkázu hradu v 80. letech minulého století a současně ukazují kus práce, kterou odvedl nynější majitel s řadou pomocníků, nebo třeba tolik oblíbené Hartenberské strašení, které každoročně nevynechají tisíce lidí. Nejbližší akcí bude tradiční Tříkrálová mše, která se koná v opravené kapli sv. Tří králů už v sobotu 5. ledna. Vyráží se od bývalé hřebenské školy v 16.45, mše začíná v 17 hodin. S sebou je dobré vzít si lampiony či jiné svítilny. Připraveny budou i domácí koláčky a medovina na zahřátí.