Provozovatelem obou sociálních služeb je nezisková organizace Pomoc v nouzi. Prostory zrekonstruovalo město Sokolov.

Nízkoprahové denní centrum je rozdělené na místnosti pro personál a pro uživatele s možností posezení, případně konzumace stravy.

Kancelářský prostor je určený zejména pro oddělené jednání s uživateli a jako zázemí zaměstnanců. Uživatelé centra mají k dispozici samostatné WC pro muže a ženy a stejně tak i oddělený sprchový kout.

Pamatováno je také na klienty s hendikepem, kteří mohou využít bezbariérovou toaletu. Vlastní sociální zařízení a sprchový kout mají k dispozici i zaměstnanci.

„Součástí prostor pro uživatele služby je také malá kuchyňka pro přípravu stravy, pračka a sušička pro praní prádla,“ doplnila Iveta Leischová, vedoucí služby Nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší.

Dále uvedla, že technické řešení objektu umožňuje přímý přístup z ulice, díky čemuž je nové nízkoprahové denní centrum zcela bezbariérové.
Oproti původnímu zařízení u bývalého autobusového nádraží je nový objekt prostornější a poskytuje i větší komfort v rámci poskytování sociální služby. Centrum bude zpočátku otevřeno sedm dní v týdnu, od pondělí do neděle.

„Do konce září bude i jasné, zda se nám podaří udržet stávající otevírací dobu, která je v letním období od 1. dubna do 31. října od 8 do 15 hodin a v zimním období od 1. listopadu do 31. března od 8 do 19 hodin,“ upřesnil Robert Pisár, ředitel neziskové organizace Pomoc v nouzi. Kapacita nového centra je 16 lidí, tedy dvojnásobek oproti starým prostorám. Vyšší kapacita přináší větší požadavky na personál, kdy z bezpečnostních důvodů je nutné, aby ve směně sloužili současně dva zaměstnanci.

Milan Hloušek