Nová hřiště, volnočasové prvky, lavičky, klouzačky, lehátka, hřiště pro pétanque, stoly na šachy či chození po napnuté gumě. To vše vznikne v sokolovském Areálu zdraví. Už tak hojně využívaná lokalita by tak měla dostat nový rozměr využití. Výměny se zřejmě dočká i umělý trávník v areálu Baníku. Naopak cyklostezka městem v okolí zdejší chemičky se stavět nebude.

„Sokolov chce ještě z posledních peněz, které zbyly v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad, zrekonstruovat další městská hřiště. Město má připraven projekt za 21 milionů korun. Minimálně část z něj chce realizovat bez ohledu na to, jestli dotaci město získá," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Jak upřesnil, největší část peněz by stál umělý trávník, zhruba 13 milionů korun. „Jeho životnost je odhadnuta maximálně ještě na dva roky. Jde o jedno z nejvyužívanějších hřišť. Hraje se tam prakticky stále," konstatoval Jakobec.

V Areálu zdraví se město rozhodlo pokračovat v započatých investicích. „Bude to vypadat opravdu pěkně," tvrdí Jakobec a na pomoc si bere obrázky, které ukazují, jak bude areál vypadat.

Sokolov měl původně v plánu v ROP Severozápad i projekt městské cyklostezky za 16 milionů korun. Nakonec ho však do poslední výzvy nepodá. Podle vedení města hlavně proto, že podmínky posledních výzev jsou dost přísné. Jde především o splnění termínů, které by u podobných projektů, jako jsou cyklostezky, nemusely být dodrženy. Ale město projekt nevzdává. Podle Jakobce se totiž naskýtá možnost, že by na městské cyklostezky měly být vypsány dotace v budoucím Integrovaném regionálním operačním programu.

ROP Severozápad plánuje vyhlášení poslední výzvy na konci ledna. Bude určena hlavně pro projekty, kde už začal výběr dodavatele a jsou realizovatelné do konce října. Celkem ještě může rozdělit přes 600 milionů korun.

Město Sokolov chce navázat na úspěchy z předchozích kol výzev žádostí o dotaci do Regionálního operačního programu Severozápad. Předkládalo tam devět projektových záměrů. Všechny tyto záměry byly schváleny a buď jsou už realizovány, nebo na nich probíhají práce.