Na stavbu radnice získala dotaci ze Státního fondu životního prostředí. „Budova si celkovou rekonstrukci zaslouží, je už značně zastaralá. Díky zateplení navíc docílíme úspor na energiích,“ sdělila starostka Nového Sedla Krista Kulhanová.

Že se úřad výrazně změní, místní lidé vítají. „Bydlím tu čtyřicet let, takže mohu docela dobře srovnávat, co se tady ve městě změnilo. Řeknu vám, že teď se tady toho děje opravdu spousta. Opravili tu silnice a zvelebili náměstí. Nyní je opravdu hezké. Doufám, že se jim povede i ta chystaná rekonstrukce úřadu,“ prohlásila jedna z obyvatelek města.

Budova městského úřadu je ze 70. let minulého století. Dnes tu kromě radnice sídlí také knihovna, městská policie a Novosedelská bytová. V sousedství je malé náměstí, restaurace, obchody a pošta. Vzhledem k rozměrům objektu a charakteru jeho provozu bude přestavba rozdělená do tří etap.

„Koncem tohoto měsíce by se mělo začít se zateplením, výměnou oken a zastřešením. Hotovo by mělo být v únoru příštího roku,“ zmínila starostka. „Provoz úřadu budeme muset řešit operativně. Čeká nás například stěhování kanceláří. Všechno ale musíme zvládnout za pochodu,“ doplnila.

Náklady projektu mají dosáhnout zhruba deseti milionů korun bez DPH. Z toho dotace činí 90 procent. Druhou etapou má být rekonstrukce knihovny. Město na ni chce získat dotaci. Dalším krokem bude kompletní úprava interiéru.