Prostory kolem základní školy v Novém Sedle se můžou chlubit do příštího školního roku velkou novinkou. Žáky totiž čeká příjemná změna v podobě moderního multifunkčního hřiště. Poprvé v historii tak místní základní škola dostane vlastní prostory k venkovním aktivitám.
„Podařilo se dokončit významný projekt, který základní škole chyběl. Už před osmi lety jsme začali pracovat s myšlenkou, že škola potřebuje podobné prostory. Až nyní se podařilo vše dotáhnout do konce a my jsme za to rádi. Od začátku školního roku může škola areál používat, sloužit bude zároveň i veřejnosti. Musíme stanovit pravidla, jakým způsobem budou lidé sportoviště navštěvovat. Zřejmě navrhneme otevírací hodiny zvlášť pro veřejnost a žáky. Z větší části bude areál využívat škola," informoval místostarosta Nového Sedla Zdeněk Pojar.


Veřejnost může využívat nový areál v lokalitě číslo jedna, ten byl slavnostně otevřený minulý týden. Využití obou hřišť je podobné, obě dvě jsou multifunkční a mají v sobě několik prvků.
„Lidé mohou na hřišti hrát fotbal, tenis i další míčové sporty. Lokality jsou si podobné, akorát u školy je hřiště menší a z 80 procent ho bude využívat škola. Oba areály jsou ohlídané a oplocené před případnými výtržníky," doplnil místostarosta. Skutečné náklady projektu činí necelých pět milionů korun, původně měla být ale částka zhruba o půl milionu vyšší. Jedná se o stavbu v rámci projektu NUTS II Severozápad a 85 procent nákladů bude hradit právě dotace. Zbytek nákladů uhradí město. „Jsem ráda, že město vybudovalo něco pro místní žáky, doposud neměli takové možnosti. Maminky s dětmi mají taky radost, že jsou tu i nové prvky pro děti," říká Jana Lipková z Nového Sedla.

Klára Čurlinová