Slavnostní otevření sice proběhlo, veřejnosti ale neslouží. Už brzy by se ale situace měla změnit, nejpozději do konce září budou stanovená jasná pravidla i určený správce. „Oba projekty jsou předané a dokončené, mohly by být používané veřejností, snažíme se ale najít správce, který dohlédne na provoz hřiště. Zároveň musíme upravit otvírací dobu, protože plochy jsou oplocené.
Jedná se o sportoviště v lokalitě jedna a v lokalitě dvě. Ani jedno zatím není k dispozici tak, jak bychom si představovali. Lokalita jedna už slouží například k fotbalovým zápasům. V době, kdy hráči hrají, je možné použít in-line dráhu, jindy to ale zatím nejde. Jednáme na městě se všemi, kdo se podílejí na chodu a provozu hřiště, chtěli bychom termíny urychlit do poloviny září," svěřila se starostka města Věra Baumanová. Dva velké projekty přinesly do města nové možnosti pro základní školu i veřejnost.
Poprvé po mnoha letech mají žáci možnost cvičit na vlastním areálu školy, obyvatelé pak mohou navštívit multifunkční hřiště. Sportoviště si jsou podobná, sportovci mohou používat dráhy pro bruslaře i plochy pro míčové hry. Lokalita číslo jedna je navíc unikátní v tom, že bude lidem sloužit za každého počasí. „Bylo by dobré areál otevřít, dokud ho mohou lidé používat, za chvíli je zima," říká obyvatelka Věra Černá.

Klára Čurlinová