Větší bezpečí na frekventované silnici mezi Vintířovem a Starou Chodovskou má zajistit nový chodník, který téměř propojí obě obce. Se stavbou bezmála dvě stě metrů dlouhé komunikace chce vintířovská radnice začít nejpozději v letních měsících.

„Jedná se o druhou etapu, která navazuje na chodník od Liaporu k železničnímu přejezdu. Chodce by měl navést na bezpečnější silnici ve směru do Staré Chodovské," uvedla tajemnice radnice ve Vintířově Marcela Picková.

Chodník u vytížené silnice, kde často jezdí nákladní vozy z nedalekých továren a velkolomů, bude mít povrch ze zámkové dlažby, stejně tak jako část z první etapy. Začínat bude u železničního přejezdu a jeho konec projektanti zakreslili ke křižovatce u Staré Chodovské.

Zmíněná lokalita je v poslední době také vyhledávanou trasou pro kondiční běžce a chodce. „Je součástí mého pravidelného okruhu k běhání. Nový chodník vítám, celý úsek od Chodovské až k parku ve Vintířově bude pro mne, co se týká běhu, bezpečnější a klidnější," řekl Jaroslav Krátký z nedalekého Chodova, který po zimním období na svou trasu opět pravidelně vyráží.

Radnice má na stavbu už územní rozhodnutí. „Nyní je třeba počkat na další potřebné administrativní záležitosti, po jejich vyřízení bude následovat výběrové řízení na dodavatele. Dokončení chodníku předpokládáme také v létě," poznamenala tajemnice.

První etapu výstavby nového chodníku Vintířov zahájil v dubnu roku 2014 a dokončil ji o dva měsíce později. Stavba si tehdy vyžádala náklady více než jednoho milionu korun. (tin)