„K majetkovému vstupu do této společnosti jsme se rozhodli především proto, že Karlovarská plynárenská buduje svou značku a hodnoty na férovém vztahu se zákazníky založeném na výhodných cenách elektřiny a plynu. Její portfolio stále roste, má silné servisní zázemí. Pro zákazníky je velmi komfortní i to, že společnost sídlí v Jenišově u Karlových Varů, v případě potřeby může být rychle na dosah. Z toho důvodu nám propojení dává smysl a shodujeme se i na budoucím společném rozvoji, který se bude týkat takzvané čisté energie vyrobené z nízkoemisních zdrojů,“ vysvětluje Pavel Tomek, předseda dozorčí rady společnosti skupiny SUAS GROUP a Sokolovské uhelné.

Jeho slova potvrzuje jednatel Karlovarské plynárenské František Pelíšek. „Stát se členem skupiny SUAS GROUP bylo rozhodnutí, které bude přínosem nejen pro naši společnost, ale především pro náš region. Věříme, že nám SUAS GROUP umožní nabízet levnou energii z místních zdrojů pro domácí zákazníky. Plány a budoucnost, které skupina představuje, jsou ve shodě s dlouhodobou strategií společnosti Karlovarská plynárenská, a proto jsme rádi, že se můžeme přidat na této cestě k partnerovi, který nás pomůže dostat blíž k našemu společnému cíli. Tím je poskytovat stabilně kvalitní služby a servis nejen domácnostem, ale i podnikatelům napříč všemi profesemi.“

Dům na rohu ulic TGM a Varšavská bude ladit s okolím, chystá se přestavba
Dům na rohu ulic TGM a Varšavská bude ladit s okolím, chystá se přestavba

A s jakou vizí vstoupí vedení Karlovarské plynárenské do nového roku? „Věříme, že rok 2024 bude rokem stabilizace trhu a zklidněním ekonomiky. Společnost Karlovarská plynárenská chce nabízet bezpečné produkty a služby svým stávajícím i novým zákazníkům. Pomáhat jim s modernizací a správou energetického zázemí. Chceme i nadále zajišťovat a rozvíjet služby benefitů, které pomohou našim zákazníkům udržet jejich odběrná místa v bezpečí. Karlovarská plynárenská totiž dlouhodobě nabízí elektřinu a plyn, které se vyplatí,“ uzavírá František Pelíšek.