VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nevšední zážitek ze znojemské nemocnice

CHODOV/ZNOJMO - Zajímavost z rubriky Čtenář - reportér

19.6.2007
SDÍLEJ:

Ladislav Nykl z Chodova.Foto: DENÍK/ Milan Hloušek

Vposledním květnovém týdnu jsem byl pozván kamarády, jmenovitě Rudolfem Staňkem na jeho ranč do Hrušovan nad Jevišovkou. Přijel jsem z Festivalu trampských písní z Horního Jelení, kde jsem byl v porotě. Na Rolftownu jsem byl pár dní, když jsem zjistil, že nemohu dýchat a tak jsem byl odvezen rychlou záchrankou do nemocnice ve Znojmě. Byl tam profesionální zdravotní personál a začali mě dávat dohromady. Měl jsem plíce zahlcené vodou a skoro jsem se udusil. Druhý den v noci na oddělení JIPu, kdy jsem se ještě nemohl hýbat, se odehrála v jednu hodinu v noci scéna plná hororu. Na uvolněné lůžko naproti mě přivezli nějakého robustního mladého chlapíka , který zprvu jen nahlas nadával, ale pak začal vykřikovat nějaké nesouvislé věty. Protože jsem nechápal o co se jedná, zavolal jsem sestru a ta mi řekla šeptem, že je to nějaký opilec a do rána se z toho snad vyspí. Bohužel se tak nestalo.

Onen hromotluk začal pojednou řvát na celé kolo, že nás všechny zabije a už se zvedal z postele. Sestry s ním měla napřed trpělivost a snažily se ho všelijak uchlácholit a přemluvit aby se uklidnil. Když to už nešlo, snažily se ho přikurtovat k posteli. On se však vysmekl a byl ještě zuřivější. Slova kterými je častoval, by obstály před každým soudem, jako urážka na cti. To všechno jen proto, aby nás těžce nemocné pacienty, sestry před jeho vzrůstající agresivitou ochránily doslova svými těly. Bylo jasné, že takhle se nemůže dál pokračovat a tak řvoucího stokilového hulváta musely dostat na jiný pokoj, který kvůli tomu musely ve dvě hodiny v noci vystěhovat. Sestry ho pak neustále hlídaly, aby neublížil ani sobě, přesto se mu podařilo uvolnit jednu ruku a jednu z nich napadl.

Spát se už nedalo, jeho řev se rozléhal po celém oddělení a nebral konce. Na zdraví to nikomu nepřidalo, spíše naopak. Dokázal křičet ještě celé dopoledne a nemocní lidé tím trpěli. V neděli odpoledne ho pak někam odvezli, asi na psychiatrii a zbyl po něm pocit bezmoci a otázka - co se to vlastně děje?
Jak to, že byla v tak velkém městě vinařského kraje zrušena záchytka a opilci, nebo zdrogovaní hulváti se musí vozit do nemocnice na vyspání. Oni se možná vyspí a ráno už o ničem nevědí, ale jsou tu možné negativní dopady na zdraví pacientů a to vše přidává ještě větší nápor k těžké a namáhavé noční práci mladých sester. Protože starat se o těžce nemocné pacienty a přitom se ještě rvát s hospodskými rváči, je někdy až neúnosné.
Za tuhle opileckou agresivitu se kdysi trestalo, ale dnes může kdokoliv napadnout sestru nebo lékaře a nic se mu nestane. Ráno jen dotyčný řekne, že si nic nepamatuje a je to. Jak to, že tihle opilci a feťáci, mají větší práva, než slušný člověk?

Často vidíme v televizi, jak různí opilí rváči napadají zdravotní personál sanitek. Není divu, většina z nich určitě prožila už nějakou noc místo na záchytce v nemocnici a tam tihle lidé poznali, že si na zdravotníky mohou všechno dovolit a nic se jim nestane. Jen si ke svým nepřátelům v policejní uniformě, přidali i bílou uniformu zdravotníka. A ten se pro ně díky svému poslání pomoci bližnímu, stal snadnějším terčem.
Nemocnice ve Znojmě, je skvěle vybavená a leží v krásném a klidném prostředí. Ani zdejší personál nemá chybu. Tak proč místní radní za nimi nestojí a nezamezí opilecké útoky na tyhle pracovité a slušné lidi, jimiž beze sporu jsou a dělají tak čest svému městu i kraji. Nenašlo by se něco peněz na vybudování menší obecní šatlavy, aby byl konečně klid?

Jak by asi bylo tomu člověku, který rozhodoval o zrušení záchytky aby město ušetřilo, kdyby ´nedejbůh´ musel dát svou starou a nemocnou matku na internu a tam jí v noci začal napadat nějaký opilec. Asi by rychle změnil názor.
Vždyť i bratři Slováci mají staré záchytky a říkají jim krásně - Izbička pre opilcov. Tak proč to nejde u nás?

19.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavačka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazečů:, -telefonicky (Vyrutová Jitka, 352 683 058, 724 861 761, p. Polčinová Olga 724 253 532), -e-mailem ( polcinova@zkdsusice.cz), -osobně na adrese Školní č.p. 587/5, 357 51 Kynšperk nad Ohří, popřípadě kancelář vedoucího střediska Sokolov na adrese: Sokolov, K.H.Borovského 1927), , Místo výkonu práce: COOP potraviny TUTY, Školní č.p. 587/5, 357 51 Kynšperk nad Ohří, , Upřesňující informace: , - vyučení nebo praxe v oboru, - mzda od 15.000,-Kč do výše dle dosažené tržby, - zaměstnání na dobu určitou do 30.6.2019 a poté na dobu neurčitou, , Zaměstnanecké výhody: stravenky + příspěvek na dopravu, , Pracovní doba: Po-Pá 6:30-18:00 hod. , sobota 7:00-12:00, neděle 8:00 - 12:00 hod.. Pracoviště: Západočeské konzumní družstvo sušice - kynšperk, Školní, č.p. 587, 357 51 Kynšperk nad Ohří. Informace: Olga Polčinová, +420 724 253 532.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 20 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Vedoucí prodejny potravinářského zboží typu MASNA/ UZENINY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Upřesňující informace:, - Náplň práce:, - řízení pracovního kolektivu, vedení administrativy, objednávky, zodpovědnost za chod prodejny, - obsluha zákazníků, prezentace a prodej zboží (příjem, příprava, skladování), inventury, - zodpovědnost za pokladnu, čistotu na prodejně a dodržování předepsaných standardů, , Požadujeme:, - samostatnost, zodpovědnost, komunikativnost, časovou flexibilitu, ochota učit se, - vyučení v oboru prodavač nebo kuchař/číšník a praxe - VÝHODOU , - trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost pro práci s potravinami, - příjemné vystupování , , Nabízíme:, - zaměstnání na plný pracovní úvazek, nástup možný ihned, - prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou, - zajistíme důkladné zaškolení, - odpovídající mzdové ohodnocení + zaměstnanecké benefity, , Zaměstnanecké výhody:, - nákup kuřecího masa za zvýhodněné ceny, zaměstnanecké poukázky na nákup v prodejnách RABBIT, , Způsob kontaktu:, - telefonicky - 702 018 042, od 8:00 hod. - 17:00 hod. , - e-mailem - zidek@rabbit.cz, - osobně - Kosmonautů 5358, 430 01 Chomutov, 8:00 hod - 17:00 hod.. Pracoviště: Rabbit trhový štěpánov a.s. .- 003, 5. května, č.p. 317, 358 01 Kraslice. Informace: Jaroslav Zídek, +420 352 686 114,702 018 042.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha strojů a zařízení, montéři Obsluha výrobních strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Upřesňující informace:, - SŠ vzdělání s výučním listem nebo s maturitou, - Úroveň českého jazyka minimálně A1, , Zaměstnanecké výhody:, - stravenky, - firemní jídelna, - týden dovolené navíc, - příspěvek na dopravu, , Způsob kontaktu:, - e-mailem - info@ept.cz, - telefonicky - 352 350 234, 352 350 244, 355 337 400, od 8:00 hod. - 12:00 hod. a 12:30 hod. - 14:00 hod.. Pracoviště: Ept connector s.r.o., 357 09 Habartov. Informace: Gabriela Holubová, .

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 14 740 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Odborný referent - oddělení právních vztahů k nemovitostem. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14740 kč, mzda max. 22170 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 30.5. 2018, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Katastrální pracoviště Sokolov, Boženy Němcové 1932, 356 01 Sokolov nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě podepsanou uznávaným elektronickým podpisem na adresu elektronické pošty služebního úřadu kp.sokolov@cuzk.cz nebo prostřednictvím datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: av8iedb)., Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“ a slovy „Výběrové řízení na služební místo odborný referent – oddělení právních vztahů k nemovitostem, Katastrální pracoviště Sokolov “., , Na služebním místě jsou vykonávány zejména následující činnosti:, o Odborné činnosti při přípravě, výběru a vyhodnocování údajů o vzniku, zániku nebo změně práv k nemovitostem s využitím rozsáhlé podkladové dokumentace pro poskytování údajů z katastru nemovitostí,, o Vyřizování věcí ve správním řízení, posuzování podkladů pro správní řízení, provádění důkazů potřebných ke zjištění stavu věci a zajišťování důkazů,, o zajišťování odborných agend výkonu státní správy ve vymezeném dílčím úseku,, o samostatné vyřizování dílčích částí správního řízení podle běžných postupů, opatřování podkladů pro vydání rozhodnutí včetně jejich ověřování a došetřování, příprava usnesení o postoupení,, o na základě pověření ředitele Katastrálního úřadu pro Karlovarský kraj je zmocněn k podpisu rozhodnutí vydávaných ve správním řízení a dalším úkonům podle přílohy č. 4 Organizačního řádu Katastrálního úřadu pro Karlovarský kraj,, o provádí a odpovídá za veškeré administrativní činnosti spojené s vyřizováním vkladových řízení, příprava korespondence, vedení spisových obalů, zápis údajů do příslušných řízení, vydávání smluv, spolupracuje s obecními úřady, finančními úřady, okresním a krajským soudem, dalšími subjekty,, o kontroluje správnost výše úhrady správního poplatku v návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru, provádí administrativní činnosti související s vybíráním nebo vrácením přeplatku., , Místem výkonu služby je Katastrální pracoviště Sokolov, Boženy Němcové 1932, 356 01 Sokolov ., , Bližší informace poskytne:, Ing. Martin Raška, Ph.D., Ředitel Katastrálního pracoviště Sokolov, Tel.: +420 352 357 760, e-mail: martin.raska@cuzk.cz. Pracoviště: Katastrální úřad pro karlovarský kraj - 001, Boženy Němcové, č.p. 1932, 356 01 Sokolov 1. Informace: Martin Raška, +420 352 357 760.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Starý odbavovací systém nahradí nový, a na kartu

Májový folkový koncert kapely NaDen v krajkovském kostele sv. Petra a Pavla se stal beneficí pro Haničku.
15

OBRAZEM: Benefice pro Haničku

Modeláři pořádají výstavu

Sokolov – Sokolovští modeláři zvou na tradiční výstavu modelů do Domu dětí a mládeže v Sokolově, která se uskuteční od čtvrtka 31. května do soboty 2. června.

Žáci dávali první pomoc. Problém měli s transportem zraněných

Cheb - Školáci chybovali i při použití obvazů.

Unikátní objev! Vojenský prostor ukrýval tvrziště

Doupov – Unikátní objev se podařil archeologům územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti (NPÚ).

Dominuje pyl trav a obilovin

Sokolovsko – Pyl trav a obilovin bude dominantním alergenem pro příští období.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT