V letošním roce prošlo návštěvnickým centrem už více než 8000 lidí. Tolik jich nepřišlo za celý loňský rok. Do konce roku přitom zbývají ještě téměř tři měsíce, a tak lze očekávat další stovky návštěvníků.

Velmi oblíbenou částí prohlídky proslulé porcelánky se stala zábavná část návštěvy, kterou je Porcelánová školička. Ta je určena nejen pro malé, ale i pro dospělé návštěvníky, kterých zejména v podzimním období přibývá. „Například senioři rádi zdobí hrnečky pro své vnoučky. Je tomu ale i obráceně," uvedl Jaroslav Dolina ze spolku Archa, který centrum provozuje.

Většina v současnosti připravených programů a zábavy zejména pro děti je z autorské dílny Růženy Dolinové. Ta byla také jmenována s účinností od ledna 2017 vedoucí návštěvnického centra.

„Mohu jen zaručit, že s mým jmenováním nedojde ke zdražení poskytovaných služeb. Naopak bude zaveden další návštěvnický okruh, který bude kratší a levnější. Tímto programem myslíme zejména na seniory, kteří tak budou mít možnost návštěvy prakticky za poloviční cenu, pro ně bude nový okruh pod názvem Porcelánový příběh za 60 korun," poznamenala Dolinová.

Prohlídky porcelánky za plného provozu v rámci turistického balíčku Fabrik Tour začal Thun 1794 organizovat v roce 2013. Loni pak firma investovala s pomocí dotace z Ministerstva pro místní rozvoj pět milionů do stavby nového centra, ve kterém ukazuje výrobu porcelánu od těžby kaolinu až po výsledné produkty.