Centrum o klienty pečovalo i při pandemii koronaviru. A všem se tam i přes zvýšené riziko nákazy, protože pracují s bezdomovci, covid vyhnul. „V této době byla hygienická opatření obzvlášť zpřísněna,“ řekl mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín. Dodal, že službu mohou klienti využívat sedm dní v týdnu. Od zahájení provozu se město nadále o objekt stará a zhodnocuje ho. „Nad rámec původní rekonstrukce byla například opravena část fasády či umístěny bezpečnostní mříže do oken.,“ uvedl mluvčí sokolovské radnice.

Město pořídilo objekt v Nádražní ulici za zhruba 2,1 milionu korun. Dotace jim téměř polovinu ceny vrátila. Také na rekonstrukci využil Sokolov dotaci ve výši 95 procent.

Oproti původnímu zařízení u bývalého autobusového nádraží je nový objekt prostornější a poskytuje také podstatně větší komfort v rámci poskytování sociální služby. Včetně nové noclehárny, která byla dříve ve vojenském stanu.

„V porovnání se stanem jde jednoznačně o zvýšení komfortu. Noclehárna má oddělené prostory pro ženy a muže, toalety a sociální zařízení pro zajištění osobní hygieny včetně sprch a zázemím pro personál,“ popsal ředitel Pomoci v nouzi Robert Pisár. „Dodal, že je namístě poděkovat vedení města a zastupitelům, kteří tento projekt podpořili.