V Sokolově jim vyšli vstříc. S podporou města výchovně-rekreační tábor pro děti pořádají. Na letní tábor pořádaný městem Sokolov se i letos vydalo čtyřiadvacet děti ze Sokolova. Vedoucí jimi dělali zaměstnanci odboru sociálních věcí. Táborníci trávili celý týden v penzionu Daniela na Božím Daru.

"Pro děti byl připraven program plný zábavy i sportu. Město pro ně vyčlení každý rok zhruba 120 tisíc korun," řekl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

Přijel za nimi například Bohumil Stránský se svými speciálně vycvičenými psy a učil děti, jak se správně ke zvířatům chovat i jak mohou tito zvířecí kamarádi léčit. Úterý bylo ve znamení sportu. Dopoledne ukázal umění Street Workoutu Marek Bery z Habartova, který ale nenechal malé táborníky jen tak sedět. Hýbat se museli úplně všichni. Odpoledne se děti zapotily při programu, který si pro ně připravili fotbalisti Marek Kratochvíl, Sebastian Malý a Martina Suchanová z Královského Poříčí.

Ve středu přijeli policisté a odpovídali na zvídavé otázky. Jak jsou šikovná, ukázala děcka při procházce Ježíškovou cestou a odměnou byla návštěva zábavního parku Novako. Samozřejmě nesmělo chybět hledání pokladu, opékání buřtů ani diskotéka, na kterou dorazili i Mickey Mouse s Minnie. Na přání dětí nakonec nechyběl ani lov bobříka odvahy, kdy ukázaly, že mají pro strach uděláno.