Občané bydlící v sokolovské lokalitě u vlakového nádraží si stěžují na nepořádek kolem košů. Ty jsou přeplněné a odpadky se válejí všude kolem. Ptají se, kdo má úklid na starosti, a žádají, zda by mohli lokalitu ještě častěji navštěvovat strážníci.

„V této lokalitě dochází dosti často k nechtěným skládkám, lidé zde neprovozují třídění odpadu, odpadky se povalují i mimo normální popelnice, je možné s tím něco udělat? Také by bylo vhodné tuto ulici navštěvovat častěji strážníky městské či státní policie. Je tu po setmění docela rušno, jelikož se sem stěhuje spousta opravdu nepřizpůsobivých občanů a mnohdy je zde i dosti nebezpečno," stěžuje si jeden z občanů, který odmítl uvést své jméno.

Lidé vesměs žádají, zda by bylo možné do lokality občas poslat úklidovou četu, která by tento nepořádek uklidila. „Nemovitosti vlastní různá bytová družstva či sdružení nájemníků, a ti mají objednané kontejnery, a ty jsou řádně vyváženy. Pokud si družstvo objedná více nádob, tak je firma SOTES s.r.o. ráda přistaví. Pokud někdo odhodí odpadky mimo popelnici, hrozí mu pokuta. Problémy v této lokalitě firma SOTES ve spolupráci s Městskou policií Sokolov řeší velmi často," říká ředitel technických služeb Jaromír Dvořák.

Co se týče veřejných odpadkových košů, město zřejmě zvýší jejich počet. Rada města jasně avizuje, že celkový úklid ve městě je třeba zlepšit.
„Dle sdělení firmy SOTES je lokalita uklízena stejně jako jiné části města. Pokud zde dochází ke zvýšenému znečištění, je třeba se obracet na městskou policii, či SOTES," konstatoval starosta Sokolova Jan Picka.