„Lávka je důležitou spojnicí na cyklostezce, která vede ze Sokolova do Karlových Varů, to znamená, že se jedná o cyklostezku, která je opravdu hojně navštěvovaná. V rámci Mikroregionu Sokolov - východ bylo dohodnuto, že všichni členové poskytnou na realizaci akce mimořádný příspěvek," potvrdil předseda mikroregionu Jan Picka, který od začátku podporoval myšlenku společného zapojení všech obcí v mikroregionu.

Dobrou zprávou je, že nezůstane jen u této lávky. Mikroregion zastřešuje i další velké projekty, jejichž realizace by nebyla bez meziobecní spolupráce možná. Jedná se zejména o cyklostezky.

„Pro cyklostezky Chodov – Loket a v Tisové máme vydána stavební povolení a budeme žádat o dotaci. Další cyklostezka je podél řeky Svatavy, kde mě v brzké době čeká jednání s vlastníkem stěžejních pozemků,“ vyjmenovává Picka s tím, že význam spojení obcí se neukazuje pouze u stavebních projektů. A má prý dokonce mezinárodní přesah.

"Nerozumíme hněvu, který se vůči nám stupňuje," říká vrchní sestra ARO sokolovské nemocnice Martina Kalendová
Nerozumíme hněvu, který se vůči nám stupňuje, říká vrchní sestra z ARO

Dovoluje být totiž partnerem prestižního evropského projektu InduCCI, jehož cílem je transformace tradičních průmyslových regionů za pomoci kulturních a kreativních průmyslů.

„To je téma, které se členských obcí značně dotýká. Nesmím také zapomenout na projekt s názvem Nové cesty komunální spolupráce v prostoru Euregia Egrensis, který nyní máme s našimi německými partnery, a v rámci kterého proběhlo přínosné jednání v Bad Lobensteinu,“ dodal Picka.