Majitel zde končí a jako první oslovil město s tím, že by na místě mohlo vyrůst parkoviště, které je uvnitř sídliště tolik potřebné. Podle slov starosty však město nabídku odmítlo.

„Majitel zde končí s podnikáním a nabídl nemovitost městu k odkoupení. Nabídka šla do komise rozvoje města, která ji odmítla. Rada města poté tento krok podpořila a nabídku jsme s díky odmítli. Cena, za kterou nám podnikatel nemovitost nabízel, byla 6,5 milionu korun,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Vedení města však slibuje řidičům každým rokem několik desítek parkovacích míst navíc. Půjde zejména o lokality na sokolovských sídlištích. Nebudou se však stavět nová, ale rozšíří se ta stávající. Ve městě a zejména na sídlištích už moc možností na parkovací plochy není. Jediným řešením jsou zřejmě parkovací domy, jejichž pořizovací cena je však velmi vysoká.

Současné vedení města slíbilo do konce svého volebního období rozjet či dokončit několik projektů, které tlačí samotné město nebo jsou trnem v oku obyvatelům Sokolova. A parkování mezi nimi nechybí.

Jde především o využití budovy bývalé 4. ZŠ, parkování v celém městě či vybydlené domy nad kinem Alfa. Mezi dalšími jsou budoucnost MHD, rozbité ulice nebo zázemí sportovců.