Stop nákladním vozům řekne od nového roku Královské Poříčí. V té době by totiž měl motoristům začít sloužit severní obchvat Sokolova, který má ulehčit od výfukových zplodin nejen okresnímu městu, ale i sousední obci. Úplné uzavření příjezdové silnice ze Sokolova, ale zatím Královské Poříčí nechce. Souhlasit s ním bude, až se napojí do Tovární ulice k chemickým závodům.

„Ano, stávající komunikace je nebezpečná. Stává se tu řada dopravních nehod. Její úplné uzavření by ale výrazně zhoršilo přístupnost našich obyvatel do Sokolova,“ prohlásil starosta Královského Poříčí Ivan Stefan. „Nový obchvat bude ústit na Šenvertě. A to je důvod, proč hodláme usilovat o vybudování další komunikace, která by nás propojila se Sokolovem,“ doplnil.

A jaký osud čeká ´starou´ silnici plnou výmolů a nebezpečných míst? „V budoucnu má cesta sloužit pro pěší a cyklistům. Zatím zde ale stále budou jezdit automobily,“ vysvětlil starosta.

Podle Stefana není výstavba náhradní silnice utopií ani snem. „Je to naprosto reálný projekt. Zájem na něm má i Sokolov,“ podotkl starosta s tím, že plán je možné zrealizovat někdy v letech 2010 až 2011. „V té době lze očekávat největší příliv peněz z Evropské unie. A to bude náš cíl – dosáhnout na nabízené prostředky, které bychom použili na stavbu této silnice,“ přeje si Stefan.