Vznik osadního výboru stvrdilo středeční zastupitelstvo. To mimo jiné projednalo předběžný rozpočtový plán do roku 2020.

„Osadní výbor pro přilehlé obce Liboc, Chotíkov a Dolní Pochlovice byl zřízen vůbec poprvé v historii," informoval Josef Kubát, jeden z kynšperských zastupitelů. Pětičlenný výbor bude mít podle něj za úkol starat se o tyto obce a zprostředkovat jejich problémy a potřeby vedení města. „Právě obyvatelé těchto obcí sami vědí nejlépe, co by se v obcích dalo zlepšit. Věříme, že budou předkládat zastupitelům zajímavé podněty," myslí si Kubát.

Osadní výbor vznikl právě z iniciativy samotných obyvatel. „Občané už v listopadu předstoupili před zastupitelstvo s tím, že by se chtěli na dění ve městě více podílet. Rozhodli jsme se, že jim vyhovíme – to, že se jedná o přilehlé oblasti, neznamená, že musí být na periferii zájmu," komentoval zastupitel. Obce Liboc, Chotíkov a Dolní Pochlovice mají celkem zhruba 400 obyvatel. Kromě dalších témat projednali zastupitelé také rozpočtový výhled až do roku 2020.