Kudy by měla vést ideální objížďka, která má nastat po uzavření jednoho jízdního pruhu na silnici I/6 kvůli opravě mostu přes řeku Ohři u Sokolova? O tom se nyní přou lidé v internetové diskusi na webu Sokolovského deníku. Oficiálně schválenou variantu, která určuje objížďku směrem od Chebu přes Černý Mlýn, Citice, Sokolov a dál pak po obchvatu kolem Královského Poříčí, čtenáři kritizují a navrhují vlastní řešení. Ne každému se ale líbí.

„Stávající trasa má po příjezdu z Citic kolem Wielandu vést na Kraslickou ulici a po ní ven z města. A právě tato pasáž bude velice problémová. Každý si jistě pamatuje, když se tam rekonstruovaly mosty. Daleko lepší varianta by byla podle mého následující. Tranzit by neodbočoval za Wielandem doprava, ale pokračoval by rovně ulicí podél nádraží. Z té by se stala jednosměrka až do Královského Poříčí. Zároveň by se ulice U Divadla stala obousměrnou. Komunikace kolem nádraží by snad jednosměrný zvýšený provoz kapacitně zvládla. Obyvatelé Poříčí by holt museli do Sokolova po obchvatu. Ale hlavně by se tím zabránilo kolapsu na Kraslické ulici, který bude tímto na denním pořádku,“ navrhl jeden z motoristů.

„Ten nápad, aby objížďka vedla Nádražní ulicí a dále do Královského Poříčí, je ideální. V ulici U Divadla by se zavedl obousměrný provoz se zákazem zastavení, alespoň v jednom směru. Pustit objížďku I/6 na funkční světelnou křižovatku u Wielandu není nejlepší řešení,“ myslí si další ze čtenářů.

A jaký panuje názor na zamýšlenou oboustrannou uzavírku mostu? Pokud bude schválená, tak by měla začít platit od dubna příštího roku. „To je zřejmě nejlepší řešení, jak z důvodů ekonomických, tak z hlediska rychlosti, a zřejmě dostane přednost. Není ale řešením hledat důvody, jak nejezdit, ale jak jezdit s co nejmenšími problémy, jak z pohledu řidičů, tak obyvatel. A tak se mi nezdá špatný nápad s průjezdem z Citic ve směru na Královské Poříčí. Nechme to na odbornících a věřme jim. V tento moment by všem mělo jít o společný zájem a všichni vespolek se budeme modlit, aby na objízdných trasách nedošlo k nehodě, to by byl průšvih všude,“ reagoval další pisatel.

„Ty asi moc autem přes Sokolov nejezdíš, jinak bys tu nepsal takový ptákoviny. Nedávno došlo na I/6 k nehodě kamionu a několik hodin jezdilo všechno po Kraslické ulici a stálo to i v centru. Prostě všichni vědí, že je to průser, a všichni budou spoléhat na to, že se to nějak vyřeší. A nevyřeší – a to ani nebude muset dojít k nehodě. Stačí jeden zmatkující kamioňák a bude to stát všechno až na Michal,“ oponoval čtenář Deny.