"Všechny podobné akce, na které mířilo mnoho lidí, jsou do konce července zrušeny. Co bude v srpnu se uvidí. Možná budou slavnosti vína. na této akci se dá omezit počet účastníků tím, že se kupují vstupenky," říká starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Zároveň zmínila i největší slavnosti ve městě spojené s řadou doprovodných programů. Jde o Den horníků, známý léta spíše jako Hornická pouť. Na ten míří lidé nejen z našeho regionu, ale doslova z celé republiky. Součástí je totiž obnovená tradice kdy projdou městem městem horníky ze všech koutů naší vlasti. Spojení hornické město, hornická pouť a hornický průvod k sobě vždy patřilo. Proto je jeho konání v nedohlednu.

Součástí akce byl i Barevný běhZdroj: Deník / Roman Cichocki

"Zde se ještě nerozhodlo. Je to zhruba 50 na 50, přičemž ale spíše ne. Při akci do města míří tisíce lidí z celé České republiky. Počkáme s čím přijde vláda," doplnila starostka. Stejně tak na soutěž ohňostrojů zase míří evropské týmy. A na jejich šou zase tisíce diváků.

"Ohňostrojů je škoda. Je to akce, při které vždy zahraje řada kapel a přátelé se sejdou na pokec u piva. Den horníků neřeším, to je blázinec, při kterém je všude zmatek a plno lidí," myslí si Radek Sodomka.

Military tábor, který pořádá spolek Academia of Soldiers, chce vytáhnout děti od moderní techniky.
Spolek chce vytáhnout děti od mobilu. Připravuje tábor