Letos budou soutěžit čtyři evropské týmy. Pořadatelé upozorňují na řadu dopravních omezení. Zároveň upozorňují řidiče, že pro ně chystají záchytná parkoviště. Pro místní platí, že na akci je nejlépe dorazit pěšky či městskou hromadnou dopravou.

Akce Hurá, prázdniny začíná již v pondělí 20. června. To odstartují v mateřinkách Týden v teniskách. Následovat bude úterní cvičební program pro seniory a zdravotně handicapované v sokolovském domu dětí a mládeže. Ve středu pak základní školy čeká školympiáda, která se koná na náměstí Budovatelů, v areálu Bohemia, zámeckém parku a také Husových sadech.

Chybět nebude ani plážový volejbal na městském koupališti, takže hýbat se bude celé město," naznačil ředitel pořádajícího MDK Sokolov Ladislav Sedláček.

Nedílnou součástí nabitého týdne je akce Hurá, prázdniny, na které zahrají kapely Voxel, Sebastian či Lucie revival, poběží se Sokolovský čtvrtmaraton a jejím vyvrcholením bude 25.června v areálu Bohemia mezinárodní soutěž ohňostrojů.

Letos se do soutěže přihlásily dva týmy z České republiky a po jednom z Maďarska a Německa. „Účastníci se musejí připravit na řadu dopravních omezení. Necháme zřídit záchytná parkoviště v okolí Bohemie. Půjde především o plochu bývalého autobusového nádraží, náměstí Budovatelů, areál kláštera, parkoviště před chemickými závody a pískovou plochu u garáží v těsné blízkosti parku Bohemia.