"Kvůli vládním nařízením musíme regulovat počet návštěvníků tak, aby byla dodržena stanovená kapacita. To v areálu Bohemia, kde se doposud akce konala, neumíme ohlídat. Akce se proto přesune do oploceného areálu koupaliště Michal," říká místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček. To je první změna.

Tou druhou, neméně důležitou, je placený vstup. Dospělí zaplatí 100 a děti do 15 let 50 korun. Letošní netradiční Hurá prázdniny budou podle pořadatelů především hudebním festivalem pro rodiny. Konat se budou 26. června a kromě hudebního programu od 17.30 hodin si užijí i děti. Je pro ně připraven doprovodný program se spoustou zábavy. Předprodej vstupenek bude zahájen 1. června v sokolovském infocentru. Výběr interpretů je rozmanitý tak, aby si každý vybral svůj žánr. Vystoupí Milan Peroutka a jeho Perutě, Barbora Poláková a kapela Krucipüsk.

"Některým lidem se placený vstup líbit nebude a budou remcat, to je normální. Jiní to třeba uvítají. Jít za stovku na oblíbenou kapelu není tak hrozné. Pokud počasí bude přát, bude na Michalu i možnost koupání," říká jeden z oslovených fanoušků kapely Krucipüsk Pavel Holan.

"Kapacita akce bude omezena dle aktuálních vládních nařízení, proto doporučujeme využít předprodeje. Celá akce se uskuteční v souladu s vládními nařízeními platnými v den konání, která bedlivě sledujeme," konstatoval Sedláček. Z akce vypadla také tradiční soutěž ohňostrojů.

Následovat budou akce Barevný běh či Sokolovský čtvrtmaraton, ten však pod jednou podmínkou. "Čtvrtmaraton bude pouze za předpokladu, že bude umožněn hromadný start," upozorňují pořadatelé. Mezinárodní kulturní a gastronomický zážitek přinese Food festival, tentokráte v areálu sokolovského v zámku. gymnázia. Chybět nebudou slavnosti vína či koncerty jazzu a vážné hudby. O víkendech bude opět promítat letní kino a pokračovat budou i Oldies večery, které sklidily velký úspěch u diváků. Přijet by měli i kapitán Demo nebo Pekař.

Vrcholem bude Den horníků 11. září. Prozatím je v plánu program, místa i volný vstup tak, jak jsou lidé zvyklí.

"Doufejme, že to vyjde. Říkáme si, že když je povolena koncem srpna taková velká akce jakou je filmový festival v Karlových Varech, musejí vědět ve vládě něco víc než my a tudíž bude v tu dobu pořádání akcí rozvolněné," dodal Sedláček.