Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obnova Puškařovské stoky má řešit problémy s vodou

Horní Slavkov – Léto co léto řeší Slavkov velký problém, nedostatek vody v obecních vodních nádržích. Horní Puleček vysychá a dolní je pod stavem. Řešení se však našlo.

13.5.2017
SDÍLEJ:

Puškařovská stoka je umělý vodní kanál vybudovaný v 16. století. V současné době je v zanedbaném a nefunkčním stavu.Foto: Repro Deník

Je jím rekonstrukce Puškařovské stoky, historického vodního díla ze 16. století, které je v současné době ve velmi zanedbaném stavu. „Ukázalo se, že bez využití stávajících hornických vodních děl nelze tento problém řešit. Rekonstrukce Puškařovské stoky a úprava koryta Stříbrného potoka zajistí v budoucnu dostatečný průtok korytem Stříbrného potoka a tím i dostatečné množství vody pro potřeby obce nutné pro hospodaření v obecních vodních nádržích,” potvrdil starosta města Alexandr Terek.

Město se proto začalo obnově stoky věnovat. Podařilo se mu navázat kontakt s německým městem Ehrenfriedersdorf, kde mají podobné vodní dílo, ovšem ve velmi pěkném a hlavně funkčním stavu. „Jeli jsme se tam podívat a domluvili jsme se na spolupráci. Získáváme od nich zkušenosti, rady, jak obnovit Puškařovskou stoku,” přiblížil starosta. Společně získali dotaci z Fondu malých projektů Euregia Egrensis, Přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko. Hlavní náplní projektu je uspořádat setkání českých a německých odborníků formou dvoudenního workshopu na téma povrchová vodní díla a jejich význam pro vodní hospodářství z pohledu historiků hornictví, hydrogeologů, vodohospodářů a ekologů. Workshop proběhne v Ehrenfriedersdorfu 17. a 18. května, je přístupný i široké veřejnosti a kromě přednášek je naplánována i návštěva jejich rekonstruovaného vodního díla.

„Pro nás z toho vzniknou podklady a materiály, podle kterých budeme postupovat při obnově,” poznamenal starosta Terek. Jak doplnil, současně začne město shánět peníze a poohlížet se po vhodných partnerech, protože náklady na obnovu Puškařovské stoky se budou podle odhadů pohybovat kolem 20 až 30 milionů korun. Puškařovská stoka není přirozená vodoteč, ale umělý kanál, vybudovaný našimi předky v 16. století. Pro město není jen vodním zdrojem, ale i kulturním dědictvím, historickou památkou s nezanedbatelným vlivem na přírodní bohatství a také objektem s velkým turistickým potenciálem.

Autor: Lucie Žippaiová

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Hejtmanka: Osvobození D6 od poplatků není nesystémové

Karlovarský kraj - Úsilí Karlovarského kraje o osvobození regionálního úseku dálnice D6 mezi Chebem a Karlovými Vary od dálničního poplatku bylo úspěšně završeno. V této souvislosti hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) odmítla kritiku některých regionálních politiků, že se jedná o nesystémový krok a předvolební tah.

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Do obchodu se vydal krást hned třikrát, bral i dětské kartičky

Sokolov – Hned tři krádeže za jediný den v jednom obchodě má na svědomí jednačtyřicetiletý zloděj ze Sokolovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení