Návštěvníci mohli na trhu ochutnat horkou medovinu či včelovinu, sladké trdelníky, sýry či delikátní klobásy. Nechyběly ani stánky s česnekem, kaktusy, svíčkami a náramky. V Domě kultury probíhaly rovněž výstavy, a to Klubu filatelistů a spolku Konec toulání.

Nezapomnělo se ani na dětský program. Děti si během dne mohly vyzkoušet paintball, zajezdit si na koni nebo vlastnoručně vyrobit náramek z korálků. Oblíbenou atrakcí byla zejména malba na obličej, takže tváře malých účastníků hrály po celý den všemi barvami. Hlavní hudební program se odehrával na zahradě Domu kultury, kde po celý zbytek dne probíhala vystoupení jednotlivých umělců a kapel.

Zahájil jej starosta Roman Kotilínek a poté vystoupila kapela Staré pušky. Po ní následoval habartovský zpěvák Petr Hodek, který zazpíval známé muzikálové melodie. Nechybělo ani tradiční vystoupení Horalky a Zábavního orchestru Kraslice. Na své si přišly i děti, pro které bylo určeno vystoupení Majdy z Kouzelné školky. Její vystoupení však zaručeně potěšilo i starší děti a rodiče, kteří mohli zavzpomínat na oblíbený pořad České televize. Majda si s dětmi zatančila, zazpívala a za správné odpovědi při kvízu jim nadělila i odměnu. V podvečerních hodinách zahrála oblíbená místní kapela Alison.

Po Alisonu následovala hlavní hvězda letošního jarmarku, a to zpěvačka Leona Machálková se svou kapelou. Zazněly její slavné hity Svět je plnej bláznů, Zbloudilá, Galaxie přání, Den kdy se vrátí láska či Dlouhá, bílá, žhnoucí kometa. Nechyběly ani melodie z muzikálů Drákula, Monte Christo či Mamma Mia! Po jejím vystoupení, které mnoho lidí roztančilo, následovala rakovnická kapela Realita, hrající především české pop-rockové songy s prvky elektroniky. Kapela předvedla energickou show a skvěle tak zakončila celý večer.

"I přes deštivé dopoledne se počasí umoudřilo a letošní jarmark se opět povedl. Děkujeme všem, kteří se jarmarku zúčastnili, a také všem vystupujícím umělcům," říká Claudie Růtová z kraslického infocentra.