Zavzpomínejte si s Deníkem na léta dávno minulá a nahlédněte do fotogalerie míst Chodova tak, jak vypadaly za minulého režimu a jak vypadají dnes. Archivní fotografie Deníku poskytl Miloš Bělohlávek.

„Sochu Lenina si pamatuju s kulichem," vzpomínají chodovští občané u dobových fotografiích na facebookové stránce blogu Chodauer, který Bělohlávek provozuje. Právě socha Vladimíra Iljiče Lenina je vidět na fotografii kostela s budovou tehdejšího Městského národního výboru. Socha v roce 1990 zmizela, MNV se postupně proměnil na turistické informační centrum a galerii, „Snažím se na svých stránkách přinášet obrázky a zajímavosti z různých historických období, ale překvapilo mne, že největší ohlas měly fotografie z doby vzdálené jen několik desítek let. Na druhou stranu je to pochopitelné, protože na tuto dobu mají lidé silné osobní vzpomínky," komentoval Bělohlávek desítky ohlasů, které k fotografiím přicházejí.

Prohlédnout si můžete například i někdejší podobu chodovského náměstí nebo autobusového nádraží. Samostatnou kapitolou je potom dnes již nefunkční chodovské koupaliště, v jehož znovuotevření Chodovští stále doufají.