Občané druhého největšího sokolovského sídliště Vítězná se musejí připravit na změny v městské hromadné dopravě. Od pondělí 27. července jsou v platnosti výlukové jízdní řády autobusů MHD. A teď pozor! Dočasně, bez náhrady, budou zrušeny autobusové zastávky Sokolov – dům s pečovatelskou službou a Sokolov – Vítězná II. Výluky budou platit až do 12. prosince tohoto roku.

Cestující mohou využít nejbližší autobusové zastávky Sokolov – poliklinika nebo Sokolov – banka. V lokalitě se uskuteční oprava vozovky, která se několikráte odkládala. „Vlastní stavební práce budou dle sdělení dodavatele stavby zahájeny ve dnech 4. až 5. srpna. Termín dokončení prací je předpokládán 13. listopadu," upozorňují úředníci z odboru správy majetku. Jednotlivé uzavírky budou členěny na tři etapy. Dodavatel stavby bude průběžně informovat formou letáků o průběhu jednotlivých etap uzavírek.

„Děkujeme všem, kterých se dotkne omezení provozu na této komunikaci, za pochopení a trpělivost v průběhu realizace stavby," dodávají úředníci odboru. Podle vedení města byla Vítězná už od počátku plánovaná jako běžná úprava povrchu silnice, počátkem prvních výkopových prací ale docházelo k dalším a dalším komplikacím. Problémy nastaly už u první etapy, kdy se dokonce práce posunuly o více než půl roku. Důvodem byly spodní dutiny plné vody. U druhé etapy hrají roli finance.

„Když jsme začali pracovat na Vítězné, zjistilo se při realizaci stavby, že v druhé části se z předchozích desetiletí nachází velké množství různých betonů. Vše zdražilo stavbu natolik, že náklady by přesáhly státem povolenou mez. Stavbu jsme proto zastavili a soutěžilo se znovu o zhotovitele stavby. Nyní by mělo být vše připravené a věříme, že stavba proběhne bez problému," říká starosta města Jan Picka.